Στέφανος Τσιτσιπάς: Αποκάλυψε την ομάδα που υποστηρίζει μετά τη νίκη του στο Μαϊάμι (video)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έστειλε ποδοσφαιρικό μήνυμα μετά το τέλος του αγώνα με τον Κριστιάν Γκαρίν στο Miami Open.

O Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε πρεμιέρα στον 3ο γύρο του Miami Open, επικρατώντας δύσκολα με 2-1 σετ (6-3, 4-6, 6-4) του Χιλιανού Κριστιάν Γκαρίν.

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας, ο οποίος πριν μερικές μέρες είχε φορέσει τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι με το Νο.23 στην πλάτη, σε προπόνηση που πραγματοποίησε ενόψει του τουρνουά της ATP, προχώρησε ένα βήμα παρακάτω μετά τη νίκη του.

Συγκεκριμένα ο Τσιτσιπάς δήλωσε με την καθιερωμένη υπογραφή του στην κάμερα πως είναι πλέον οπαδός και της ποδοσφαιρικής ομάδας που ανήκει στον παλαίμαχο Άγγλο άσο, Ντέιβιντ Μπέκαμ.

Δείτε τι έγραψε:

«Όλο και καλύτερα ο ώμος μου»

Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν έκρυψε την ικανοποίησή του και για τη νίκη και για την κατάσταση του ώμου του.

«Τον περίμενα πολύ αυτόν τον αγώνα, ένιωσα λες και ήμουν σε διακοπές την προηγούμενη εβδομάδα στο Μαϊάμι, οπότε ήταν ένα ματς για το οποίο ανυπομονούσα. Ήταν δύσκολο απέναντι σε έναν αντίπαλο που έπαιξε καλό τένις, έχει κερδίσει παίκτες κορυφαίου επιπέδου στο παρελθόν και η θέση του στην κατάταξη δεν αντικατοπτρίζει τις ικανότητές του.

Πέρα από αυτό όμως είμαι χαρούμενος με το πώς πήγαν τα πράγματα και την αυτοπεποίθηση που έδειξα στο τέλος. Είχα καλή συμπεριφορά και ήμουν πολύ αποτελεσματικός στα τελευταία γκέιμ.

Θέλω απλά να απολαύσω αυτή τη νίκη, είχα μια δύσκολη περίοδο ανάρρωσης τις τελευταίες εβδομάδες, αλλά είμαι χαρούμενος γιατί συνεχώς ο ώμος καλυτερεύει. Το walkover σίγουρα δεν με πείραξε καθόλου σε αυτή τη φάση, αλλά οι τραυματισμοί δεν είναι ποτέ καλοί και ελπίζω ο Ρισάρ να αναρρώσει γρήγορα.

Αυτό το γεγονός όμως μου έδωσε λίγο επιπλέον χρόνο για να προετοιμαστώ και σήμερα δεν ήταν καθόλου εύκολο εκεί έξω, όμως ένιωσα πολύ καλά όταν έκλεισα τον αγώνα, είναι πολύ ωραίο συναίσθημα να επιστρέφεις στο court και να επιστρέφεις στις νίκες».

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα συνεχίσει τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά, αντιμετωπίζοντας στους «16» του Miami Open, τον Ρώσο Κάρεν Χάτσανοφ (Νο.16 της παγκόσμιας κατάταξης), ο οποίος είχε επικρατήσει νωρίτερα με 2-0 σετ (6-4, 6-2) του Τσέχου Γίρι Λεχέτσκα (Νο.44).

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι