Πάλη: Εξασφάλισε μετάλλιο ο Πιλίδης

Στον τελικό του Παγκοσμίου πρωταθλήματος Πάλης, που διεξάγεται στην Τιφλίδα της Γεωργίας, στην κατηγορία των 54κ. στην ελευθέρα προκρίθηκε ο Γιώργος Πιλίδης.

Το χρυσό παιδί της ελληνικής Πάλης, που πρόσφατα είχε στεφθεί πρωταθλητής Ευρώπης θα διεκδικήσει το χρυσό μετάλλιο με αντίπαλο τον Ντζέλεπ (Ουκρανία). Ο Πιλίδης στο γύρο των «16» νίκησε με τεχνική πτώση τον Αλίς (Βουλγαρία). Στα προημιτελικά επιβλήθηκε με 12-5 του Χαρουτουνιάν (Αρμενία) και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά. Εκεί αντιμετώπισε τον Οκένοφ (Καζακστάν) και μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα επικράτησε με 11-7.

Στον τελικό ο Πιλίδης θα αντιμετωπίσει τον Ντζέλεπ (Ουκρανία). Όπως και να έχει ο Ελληνας πρωταθλητής εξασφάλισε μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα και περιμένουμε να μάθουμε το χρώμα του.

Παναθηναϊκός: «Απευθυνθείτε σε Καραμπέτσο-Ταρνατορο»
Nomads 2:Τα tweets της Ψυχίδου για τον Κοργιαλά: «Αυτό το δημόσιο «κατηγορώ»… θα το πληρώσεις»