Παναθηναϊκός: Μια νίκη, μια ήττα

Μια νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός της ομάδας Κορασίδων του Παναθηναϊκού, οι οποίες νίκησαν 3-0 τον Καρέα (πρώτη ομάδα) και έχασαν 3-1 από τον Ηλυσιακό (δεύτερη ομάδα).

Π.Α.Ο ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’ – ΚΑΡΕΑΣ 3-0

Με μεγάλη ευκολία η πρώτη ομάδα των κορασίδων του Παναθηναϊκός ΑΟ επικράτησαν του Καρέα με 3-0 σετ. Η ομάδα των «πρασίνων» δεν δυσκολεύτηκε σε κανένα σετ αφού η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής. Η προπονήτρια του Τριφυλλιού, Αγγελική Γεωργοπούλου είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει όλες τις παίκτριες καθώς το παιχνίδι εξελίχθηκε σε μία δυνατή προπόνηση.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Γεωργοπούλου): Κασδοβασίλη, Γεωργακοπούλου, Ζρκαδούλα, Κεφάλα Ελ., Αποστολάκη, Κουμούτσου(λ), Γεωργίου, Μπλέκα, Αβραμίδη, Κυριακίδου, Κεφάλα Ε., Κομβόκη, Αγγελή, Σέρτου.

ΤΑ ΣΕΤ: 25- 8, 25- 4, 25- 8.

Π.Α.Ο ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β’ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1-3

Η δεύτερη ομάδα κορασίδων του Τριφυλλιού ηττήθηκε από την ομάδα του Ηλυσιακού με 1-3 αν και πάλεψαν όλα τα σετ. Οι «πράσινες» έχασαν το πρώτο σετ αλλά δείχνοντας καλό πρόσωπο κατάφεραν να πάρουν το δεύτερο αλλά μετά οι φιλοξενούμενες δείχνοντας μεγαλύτερη προσήλωση και με λιγότερα λάθη κατέκτησαν τα άλλα δύο σετ. Η προπονήτρια των «πρασίνων» Αγγελική Γεωργοπούλου έβγαλε σημαντικά συμπεράσματα για τα κορίτσια που είναι έτοιμα να δείξουν καλύτερο πρόσωπο στο μέλλον.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ: Σιούλη, Σπυριδιώτη, Απέργη, Στεπανιά, Ρουσάκη, Κόντου, Σκύλαρη(λ), Ζαπαντιώτη, Τζαφέρη, Γκριτζέλη, Λαπάκοβα, Σωτηρίου.

ΤΑ ΣΕΤ: 15- 25, 25-18, 17- 25, 15- 25

Πασκουάλ: «Ότι καλύτερο για τη μνήμη του Παύλου Γιαννακόπουλου»
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Η «πράσινη» φανέλα για τα 60 χρόνια (video)
ΠΑΟΚ - Τσέλσι: Έστειλε μήνυμα η ΠΑΕ
Θρίλερ στον αέρα με ελικόπτερο της Αεροπορίας Στρατού: Εικόνες από την αναγκαστική προσγείωση