UFC Fight Night 30: Σοκ με Bisping, μέσα ο Machida
SHARE

UFC Fight Night 30: Σοκ με Bisping, μέσα ο Machida

Ο Michael Bisping δεν θα πάρει μέρος στο main event του UFC Fight Night 30 της 26ης Οκτωβρίου, αλλά ο Lyoto Machida κάλυψε το κενό του!

Ο «Count» επρόκειτο να αντιμετωπίσει τον Mark Munoz (13-3) στο «Phones 4u Arena» του Μάντσεστερ της Βρετανίας, αλλά υπέστη υποτροπή τραυματισμού στο μάτι, οπότε το UFC Fight Night 30 απώλεσε το σημαντικότερο «χαρτί» του. Ο πρώην παγκόσμιος πρωταθλητής, Machida (19-4), κάλυψε μεν το main event του βρετανικού σόου, αλλά είναι… Βραζιλιάνος, ενώ την ίδια ώρα δημιούργησε πρόβλημα στο UFC Fight Night 31, στου οποίου το main event βρισκόταν ο «Dragon».

Υπό τα νέα δεδομένα, λοιπόν, ο Tim Kennedy (16-4) έμεινε χωρίς αντίπαλο στο main event του UFC Fight for the Troops 3, όπως ονομάζεται εναλλακτικά το UFC Fight Night 31. Αναμένεται, πάντως, να ανακοινωθεί σύντομα ο μαχητής, που θα αντικαταστήσει τον Machida. Καλή και εμπορική λύση θα ήταν ο Yushin Okami (29-8), αλλά αποδεσμεύτηκε…

Από τις παραπάνω εξελίξεις γίνεται αντιληπτό πως ο Βρετανοκύπριος Bisping χάνει σημαντική ευκαιρία ανέλιξης στην ελίτ των Middleweights, κατηγορία στην οποία θα ντεμπουτάρει ο «Dragon». Από την πλευρά τους, οι Munoz και Kennedy δεν θα κληθούν να αλλάξουν πολλά, πέρα από επιμέρους κομμάτια της προετοιμασία τους, καθώς προέρχονται από σημαντικά θετικά αποτελέσματα.

Παρακάτω το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight Night 30:
00.30: Lyoto Machida (Βραζιλία) vs Mark Munoz (Η.Π.Α.)
00.00: Ross Pearson (Βρετανία) vs Melvin Guillard (Η.Π.Α.)
23.30: Jimi Manuwa (Νιγηρία/Βρετανία) vs Ryan Jimmo (Καναδάς)
23.00: Norman Parke (Βρετανία) vs Jon Tuck (Η.Π.Α.)
22.30: Magnus Cedenblad (Σουηδία) vs Alessio Sakara (Ιταλία)
22.00: Phil Harris (Βρετανία) vs John Lineker (Βραζιλία)
21.30: Al Iaquinta (Η.Π.Α.) vs Piotr Hallman (Πολωνία)
21.00: Luke Barnatt  (Βρετανία) vs Andrew Craig (Η.Π.Α.)
20.30: Rosi Sexton (Βρετανία) vs Jessica Andrade (Βραζιλία)
20.00: Andy Ogle (Βρετανία) vs Cole Miller (Η.Π.Α.)
19.20: Mike Wilkinson (Βρετανία) vs Jimy Hettes (Η.Π.Α.)
18.45: Brad Scott (Βρετανία) vs Michael Kuiper (Ολλανδία)

Και το μέχρι στιγμής πρόγραμμα του UFC Fight for the Troops 3:
04.00: Tim Kennedy (Η.Π.Α.) vs ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ
03.30: Liz Carmouche (Η.Π.Α.) vs Alexis Davis (Καναδάς)
03.00: Ronny Markes (Βραζιλία) vs Yoel Romero (Κούβα)
02.30: Jorge Masvidal (Η.Π.Α.) vs Rustam Khabilov (Ρωσία)
02.00: Colton Smith (Η.Π.Α.) vs Mike Chiesa (Η.Π.Α.)
01.30: Bobby Green (Η.Π.Α.) vs James Krause (Η.Π.Α.)
01.00: George Roop (Η.Π.Α.) vs Francisco Rivera (Η.Π.Α.)
00.30: Dennis Bermudez (Η.Π.Α.) vs Steven Siler (Η.Π.Α.)
00.00: Amanda Nunes (Βραζιλία) vs Germaine de Randamie (Ολλανδία)
23.30: Chris Camozzi (Η.Π.Α.) vs Lorenz Larkin (Η.Π.Α.)
23.10: Yancy Medeiros (Η.Π.Α.) vs Yves Edwards (Μπαχάμες)
22.50: Neil Magny (Η.Π.Α.) vs Seth Baczynski (Η.Π.Α.)
22.30: Derek Brunson (Η.Π.Α.) vs Brian Houston (Η.Π.Α.)

Ο Άρβιντας Σαμπόνις δεν υπήρξε ποτέ θαύμα της φύσης
Ο Άρβιντας Σαμπόνις δεν υπήρξε ποτέ θαύμα της φύσης
Εβδομάδα πληρωμών: Πότε θα καταβληθούν συντάξεις, ΚΕΑ, επίδομα παιδιού, αναδρομικά
Εβδομάδα πληρωμών: Πότε θα καταβληθούν συντάξεις, ΚΕΑ, επίδομα παιδιού, αναδρομικά
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Παναθηναϊκός 1-2: Αγχώθηκε αλλά… πήρε την πρωτιά
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Παναθηναϊκός 1-2: Αγχώθηκε αλλά… πήρε την πρωτιά
ΠΑΟΚ: Με απουσίες στα Σπάτα, χειρουργήθηκε ο Βέρνμπλουμ
ΠΑΟΚ: Με απουσίες στα Σπάτα, χειρουργήθηκε ο Βέρνμπλουμ


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies