Μεγάλη ανατροπή για ΑΕΚ, 3-2 την Καλέ (photos)

Παρά του ότι βρέθηκε 2-1 πίσω στα σετ από τη γαλλική Καλέ, η γυναικεία ομάδα Βόλεϊ της ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 3-2 για την 1η αγωνιστική του CEV Cup.

Επιτυχημένη ήταν η Ευρωπαϊκή πρεμιέρα της ΑΕΚ στη φετινή σεζόν σε ό,τι αφορά το γυναικείο Βόλεϊ. Για την 1η αγωνιστική του CEV Cup η Ένωση σε ένα κατάμεστο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας «πάτησε» τις πρωταθλήτριες Γαλλίας κάνοντας μεγάλη ανατροπή επικρατώντας 3-2!

Το πρώτο σετ ήταν για τους φιλοξενούμενους με 25-20, για να έρθει η ισοφάριση με 25-19. Οι Γαλλίδες πήραν εκ νέου το προβάδισμα με 23-25. Από εκεί και πέρα όμως, το κλειστό γήπεδο «πάτησε» τις Γαλλίδες. Η Ένωση ισοφάρισε με 25-12 σε ένα άνετο σετ, για να πάρει τη μεγάλη νίκη στο tie break με 15-10!

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι