«Διπλό» με Richards οι Κινγκς

Στα πέναλτι επικράτησαν οι Λος Άντζελες Κινγκς στην έδρα των Βανκούβερ Κανάκς έπειτα από το 2-2 των δύο ομάδων στο 60λεπτο και στην παράταση.

Ο Mike Richards ήταν αυτός που έδωσε τον επιπλέον βαθμό στους «βασιλιάδες» με την εύστοχη του εκτέλεση στην τελική διαδικασία καθορισμού νικητή. Πάντως ο Justin Williams πέτυχε επίσης γκολ στα πέναλτι, ενώ διαμόρφωσε το 2-1 υπέρ των Κινγκς στο τέλος της δεύτερης περιόδου.

Στο πρώτο εικοσάλεπτο ο Dustin Penner είχε ανοίξει το σκορ, αλλά ο Daniel Sedin (20ό γκολ) ισοφάρισε σε 1-1 στην αρχή της δεύτερης περιόδου και ο David Booth σε 2-2 στο 5:00 της τρίτης. Εντούτοις οι φιναλίστ ου περυσινού πρωταθλήματος πήραν μόλις έναν βαθμό και ανέβηκαν στους εξήντα παραμένοντας στην δεύτερη θέση της δυτικής περιφέρειας του NHL.

Από την πλευρά τους, η ομάδα του Λος Άντζελες βρίσκεται στην έβδομη θέση του ίδιου γεωγραφικού γκρουπ με 55 βαθμούς. Άλλωστε υστερεί στην ισοβαθμία της με τους Σαν Χοσέ Σαρκς στην κορυφή της Pacific.

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Σε «μαγικό» γήπεδο κόντρα στην Κλουζ (photos+videos)
LIVE CHAT Ξάνθη - ΟΦΗ 0-0
Καιρός: Ξεχάστε το καλοκαίρι - Πλησιάζει ψυχρή εισβολή
Λαμία: Με Αναστασιάδη και νέους στο Αγρίνιο