Εκκρεμεί μόνο ο Όμιλος του Ηρακλή
SHARE

Εκκρεμεί μόνο ο Όμιλος του Ηρακλή

Με εξαίρεση τον Α’ Όμιλο, στον οποίο μετέχει ο Ηρακλής, οι υπόλοιπες 11 ομάδες που θα προκριθούν στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ είναι γνωστές.

Αρκάς, Ζενίτ, Φριντριχσχάφεν, Τρεντίνο, Κέντζερτζιν, Κούνεο, Πουατιέ, Σκρα, Τουρ, Μαστεράτα, Νοβοσιμπίρσκ είναι οι ομάδες που θα λάβουν μέρος στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Μοναδική εκκρεμότητα αποτελεί ο α’ Όμιλος στον οποίο συμμετέχει ο Ηρακλής. Στην περίπτωση νίκης την τελευταία αγωνιστική, ο Ηρακλής θα πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Εάν ηττηθεί, διατηρεί ελπίδες πρόκρισης  (ως η καλύτερη τρίτη ομάδα όλων των ομίλων), αρκεί να ευνοηθεί από δύο αποτελέσματα. Αυτά που αφορούν την Σλοβενική Μπλεντ και την Γερμανική Ουντερχάκινγκ, οι οποίες αμφότερες έχουν από 6 βαθμούς (ο Ηρακλής έχει 8).

Η Μπλεντ υποδέχεται την Γαλλική Τουρ, η Χάκινγκ αγωνίζεται στην Ιταλία με το Κούνεο του Φλάβιο Γκουλινέλι και μόνο σε περίπτωση ήττας των κυανόλευκων με καθαρό σκορ και παράλληλης δική τους νίκης (με 3-0 ή 3-1) μπορούν να του ‘κλέψουν' το εισιτήριο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ηρακλής - Νόλικο Μασσέικ 3-2

(25-23, 26-24, 14-25, 22-25, 15-11)

Aρκάς - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3-1

(20-25, 25-21, 25-11, 25-13)

2η αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Ηρακλής 0-3

(19-25, 21-25, 21-25)

Νόλικο Μασσέικ - Αρκάς 3-1

(23-25, 27-25, 25-20, 25-21)

3η αγωνιστική

Νόλικο Μασσέικ - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3-1

(25-27, 25-16, 25-22, 25-20)

Ηρακλής - Αρκάς 0-3

(19-25, 21-25, 23-25)

4η αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Νόλικο Μασσέικ 2-3

(26-24, 16-25, 25-16, 20-25, 12-15)

Αρκάς - Ηρακλής 3-1

(25-27, 25-22, 25-14, 29-27)

5η αγωνιστική

Ηρακλής - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3-1

(25-21, 25-19, 16-25, 25-19)

Αρκάς - Νόλικο Μαασέικ 3-1

(25-27, 29-27, 25-23, 25-20)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Αρκάς 12 (13-6)

2.Νόλικο Μ. 9 (12-10)

3.Ηρακλής 8 (10-9)

4.ΤΣΣΚΑ Σ. 1 (5-15)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ζενίτ Καζάν - Φριντρισχάφεν 3-0

(25-20, 25-23, 25-22)

Λένικ - Ζαλάου 3-2

(23-25, 25-18, 23-25, 25-20, 15-13)

2η αγωνιστική

Ζαλάου - Ζενίτ Καζάν 0-3

(22-25, 16-25, 22-25)

Φριντρισχάφεν - Λένικ 3-1

(25-27, 29-27, 42-40, 25-18)

3η αγωνιστική

Ζενίτ Καζάν - Άσε Λένικ 3-0

(25-21, 25-21, 25-18)

Φριντρισχάφεν - Ζαλάου 3-0

(25-22, 25-16, 25-17)

4η αγωνιστική

Άσε Λένικ - Ζενίτ Καζάν 2-3

(21-25, 25-19, 12-25, 25-22, 14-16)

Ζαλάου - Φριντρισχάφεν 1-3

(25-23, 22-25, 23-25, 25-27)

5η αγωνιστική)

Λένικ - Φριντρισχάφεν 1-3

(30-32, 23-25, 25-20, 21-25)

Ζενίτ Καζάν - Ζαλάου 3-0

(25-21, 25-20, 25-20)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Ζενίτ Καζάν 14 (15-2)

2.Φριντρισχάφεν 12 (12-6)

3.Λένικ 3 (7-14)

4.Ζαλάου 1 (3-15)

Γ' όμιλος

1η αγωνιστική

Κέντζερτζιν - Παρτίζαν 3-1

(25-20, 25-18, 21-25, 25-16)

Τρεντίνο - Τερουέλ 3-0

(25-22, 26-24, 15-14)

2η αγωνιστική

Παρτίζαν - Τρεντίνο 0-3

(18-25, 14-25, 19-25)

Tερουέλ - Κέντζερτζιν 1-3

(22-25, 16-25, 28-26, 24-26)

3η αγωνιστική

Τρεντίνο - Κέντζερτζιν 2-3

(23-25, 17-25, 25-23, 26-24, 17-19)

Τερουέλ - Παρτίζαν 3-1

(25-14, 25-14, 18-25, 26-24)

4η αγωνιστική

Παρτίζαν - Τερουέλ 3-2

(25-18, 25-27, 25-23, 17-25, 15-12)

Κέντζερτζιν - Τρεντίνο 0-3

(20-25, 21-25, 09-25)

5η αγωνιστική

Κέντζερτζιν - Τερουέλ 3-0

(25-14, 26-24, 25-15)

Τρεντίνο - Παρτίζαν 3-0

(25-16, 25-20, 25-20)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Τρεντίνο 13 (14-3)

2.Κέντζερτζιν 11 (12-7)

3.Τερουέλ 4 (6-13)

4.Παρτίζαν 2 (5-14)

Δ' ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Μπουντεγιόβιτσε - Πουατιέ 1-3

(20-25, 25-22, 14-25, 20-25)

Ουντερχάκινγκ - Κούνεο 1-3

(25-16, 16-25, 23-25, 23-25)

2η αγωνιστική

Κούνεο - Μπουντεγιόβιτσε 0-3

(28-30, 20-25, 23-25)

Πουατιέ - Ουντερχάκινγκ 3-1

(18-25, 25-21, 28-26, 25-23)

3η αγωνιστική

Μπουντεγιόβιτσε - Ουντερχάκινγκ 1-3

(25-18, 21-25, 20-25, 20-25)

Πουατιέ - Κούνεο 0-3

(19-25, 15-25, 17-25)

4η αγωνιστική

Κούνεο - Πουατιέ 3-0

(25-18, 28-26, 25-18)

Ουντερχάκινγκ - Μπουντεγιόβιτσε 3-2

(25-21, 20-25, 23-25, 25-22, 15-08)

5η αγωνιστική

Μπουντεγιόβιτσε - Κούνεο 0-3

(18-25, 22-25, 21-25)

Ουντερχάκινκ - Πουατιέ 2-3

(16-25, 26-24, 22-25, 25-14, 11-15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Κούνεο 12 (12-4)

2.Πουατιέ 8 (9-10)

3.Ουντερχάκινγκ 6 (10-12)

4.Μπουντεγιόβιτσε 4 (7-12)

Ε' ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ίνσμπρουκ - Φενερμπαχτσέ 1-3

(22-25, 15-25, 25-21, 16-25)

Ματσεράτα - Νοβοσιμπίρσκ 3-1

(19-25, 25-21, 25-21, 25-22)

2η αγωνιστική

Νοβοσιμπίρσκ - Ίνσμπρουκ 3-0

(25-19, 25-19, 25-20)

Φενερμπαχτσέ - Ματσεράτα 3-2

(25-22, 28-26, 25-27, 25-27, 15-13)

3η αγωνιστική

Φενερμπαχτσέ - Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ 0-3

(20-25, 21-25, 23-25)

Ίνσμπρουκ - Ματσεράτα 1-3

(25-18, 15-25, 23-25, 20-25)

4η αγωνιστική

Ματσεράτα - Ίνσμπρουκ 3-1

(23-25, 25-23, 25-21, 25-21)

Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ - Φενερμπαχτσέ 3-0

(25-17, 25-18, 25-15)

5η αγωνιστική

Ματσεράτα - Φενερμπαχτσέ 3-0

(25-21, 25-21, 28-26)

12/01: 21.25: Ίνσμπρουκ - Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

1.Ματσεράτα 13 (14-6)

2.Νοβοσιμοπίρσκ 9 (10-3)

3.Φενερμπαχτσέ 5 (6-12)

4.Ίνσμπρουκ 0 (3-12)

ΣΤ΄ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Μπούντβα - Σκρα Μπελχάτοφ 0-3

(21-25, 17-25, 22-25)

Τουρ - Μπλεντ 3-0

(25-17, 25-19, 25-21)

(2η αγωνιστική

Σκρα Μπελχάτοφ - Τουρ 3-1

(25-22, 25-21, 19-25, 25-22)

Μπλεντ - Μπούντβα

(20-25, 23-25, 25-18, 25-10, 15-12)

3η αγωνιστική

Σκρα Μπελχάτοφ - Μπλεντ

(23-25, 28-30, 25-21, 25-18, 15-12)

Μπούντβα - Τουρ 0-3

(21-25, 17-25, 22-25)

4η αγωνιστική

Μπλεντ - Σκρα Μπελχάτοφ 0-3

(32-34, 18-25, 21-25)

Τουρ - Μπούντβα 3-1

(25-22, 25-18, 22-25, 25-18)

5η αγωνιστική

Μπούντβα - Μπλεντ 0-3

(26-28, 17-25, 21-25)

12/12: 21.30: Τουρ - Σκρα Μπελχάτοφ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

σε 4 αγώνες

1.Σκρα Μπελχάτοφ 11 (12-3)

2.Τουρς 9 (10-4)

3.Μπλεντ 6 (8-11)

4. Μπούντβα 1 (3-15)

Europa League: Μαθαίνουν αντιπάλους Ολυμπιακός, Αστέρας και Ατρόμητος
Europa League: Μαθαίνουν αντιπάλους Ολυμπιακός, Αστέρας και Ατρόμητος
Champions League: Κληρώνει για ΑΕΚ, ΠΑΟΚ
Champions League: Κληρώνει για ΑΕΚ, ΠΑΟΚ
Οι στίχοι του Μάνου Ελευθερίου που έγιναν σύνθημα του Παναθηναϊκού (videos)
Οι στίχοι του Μάνου Ελευθερίου που έγιναν σύνθημα του Παναθηναϊκού (videos)
ΠΑΟΚ: Με Ιβάν και Γιώργο Σαββίδη, αλλά χωρίς Μπίσεσβαρ
ΠΑΟΚ: Με Ιβάν και Γιώργο Σαββίδη, αλλά χωρίς Μπίσεσβαρ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies