«Ξέσπασμα» επτά τερμάτων για Τορόντο

Επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα οι Τορόντο Μέιπλ Λιφς κερδίζοντας με 7-3 τους Τάμπα Μπέι Λάιτνινγκ.

Μόλις στο 58ο δευτερόλεπτο, ο Vincent Lecavalier άνοιξε το σκορ για τους «κεραυνούς», αλλά η «κακή» βραδιά του Mathieu Garon στην εστία των φιλοξενούμενων δεν άργησε να φανεί. Μόλις στο τέταρτο λεπτό, ο κορυφαίος του αγώνα, Joffrey Lupul, ισοφάρισε, ενώ ο Carl Gunnarson ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 8:46 της πρώτης περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο, ο Steven Stamkos ισοφάρισε σε 2-2. Ακολούθησε ο Mikhail Grabovski διαμόρφωσε το 3-2, αλλά ο Pavel Kubina ισοφάρισε πάλι για τους Λάιντινγκ. Εντός λίγων δευτερολέπτων, όμως, ο Darryl Boyce έφερε το σκορ στο 4-3 και ο Garon αποτέλεσε... παρελθόν.

Ο αντικαταστάτης του, Dwayne Roloson, δέχθηκε γκολ από τον Matt Franklin στο τέλος του δεύτερου εικοσαλέπτου, ενώ οι Dion Phaneuf και Phil Kessel «εκτόξευσαν» το σκορ στο 7-3 στο τρίτο. Πλέον, ο σύλλογος του Τορόντο έχει 43 βαθμούς, ενώ αυτό της Τάμπα έμεινε 37.

Tα πιτσιρίκια της Άρσεναλ κάνουν πλάκα στο Europa League (videos)
Ποια γνωστή Ελληνίδα πόζαρε ως σέξι Αγιοβασιλίτσα στο μπαλκόνι της;
Ρόδος: Νέα εξέλιξη – σοκ στη δολοφονία της Ελένης Τοπαλούδη που ανατρέπει τα δεδομένα
Άρθρο - «χαστούκι» της Deutsche Welle: Η κρίση αφήνει τα Ελληνόπουλα να πεινούν