Πλησίασαν την οκτάδα της Δύσης οι Άβαλανς

Με γκολ του Gabriel Landeskog στην τρίτη περίοδο, οι Κολοράντο Άβαλανς κατέβαλαν τους Φίνιξ Κογιότες με 3-2 και βρέθηκαν έναν βαθμό μακριά από την προνομιούχα οκτάδα της δυτικής περιφέρειας του NHL.

Ο αριστερός επιθετικός των Άβαλανς έδωσε το τρίτο προβάδισμα στην ομάδα του, το οποίο αποδείχθηκε φαρμακερό. Άλλωστε, το 1-0 του Kevin Porter και το 2-1 του Stefan Elliott δεν ήταν αρκετά.

Οι δύο παραπάνω παίκτες σκόραραν στο πρώτο εικοσάλεπτο, αλλά ο Mikkel Boedker ισοφάρισε σε 1-1... ανάμεσα τους και σε 2-2 στο τέλος της δεύτερης περιόδου. Εντούτοις, οι «λύκοι» έμειναν στους σαράντα βαθμούς και επέτρεψαν στην ομάδα του Κολοράντο να συμπληρώσει 41.

Εξάρα με «όργια» Λούις Σουάρες η Ατλέτικο Μαδρίτης (videos)
Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 2-2: Τα highlights από το «Κλ. Βικελίδης» (video+photos)
ΟΦΗ-Ατρόμητος: Φινάλε-φωτιά με δοκάρι, VAR και γκολ (videos)
Απίθανο ντεμπούτο με Ατλέτικο ο Σουάρες: 2 γκολ και 1 ασίστ σε 20 λεπτά! (videos)

«Βόμβα» Κικίλια: Αποκάλυψε το νέο μέτρο που εξετάζεται

Δούκισσα Νομικού: Τι ξεχωριστό έχει το «τρίτο» παιδί της;

Βασάλος - Βαλαβάνη: Νέα αρχή - Η πρώτη φωτογραφία από το ανακαινισμένο τους σπίτι

Τα 4 ζώδια που θα σε χωρίσουν ξαφνικά και χωρίς δεύτερη σκέψη!

Αστρονόμος κάνει με κάμερα ζουμ στη σελήνη και παθαίνει σοκ... Δείτε τι κατέγραψε (video)