Επέστρεψαν στην κορυφή οι Φλάιερς

Σπουδαίο «διπλό» μέσα στην έδρα των Ντάλας Σταρς πήραν οι Φιλαδέλφεια Φλάιερς με το αποψινό τους 4-1.

Το ματς ήταν ισορροπημένο, αλλά ο Sergei Bobrovsky φρόντισε να κρατήσει την εστία του ανέπαφη απέναντι στα τριάντα σουτ των γηπεδούχων, με εξαίρεση το γκολ του Michael Ryder στο 56ο δευτερόλεπτο του αγώνα. Στο μεταξύ, ο Claude Giroux ισοφάρισε συμπληρώνοντας 17 γκολ στο 8:30 και ο Wayne Simmonds σημείωσε το νικητήριο τέρμα στο 11:36.

Στην δεύτερη περίοδο, ο Jaromir Jagr διαμόρφωσε το 3-1, ενώ ο Andrej Meszaros «έγραψε»  το τελικό 4-1 στο έκτο λεπτό της τρίτης. Πλέον, ο σύλλογος της Φιλαδέλφειας έχει 46 βαθμούς και την πρώτη θέση της ανατολικής περιφέρειας του NHL, ενώ τα «αστέρια» έμειναν στους 39 και στην τρίτη θέση της Δύσης.

Και... επίσημα «Greek Freak» ο Giannis! (photo)