Πέρασαν από την Καρολάινα οι «λύκοι»

Με σκορ 4-3 και με ανατροπή στο τρίτο εικοσάλεπτο κέρδισαν οι Φίνιξ Κογιότες τους Καρολάινα Χούρικεϊνς και επανήλθαν στην προνομιούχα οκτάδα της δυτικής περιφέρειας του NHL.

Μπορεί οι «λύκοι» να προηγήθηκαν στο 2:18 με γκολ του Ray Whitney, αλλά οι ουραγοί της Ανατολής αντέδρασαν πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση μέχρι τα μέσα του δεύτερου εικοσάλεπτου. Στην πρώτη περίοδο ο Τuomo Ruutu ισοφάρισε με το 11ο του τέρμα, ενώ στην δεύτερη οι Andreas Nodl και Jiri Tlusty διαμόρφωσαν το 3-1 υπέρ των «τυφώνων».

Ωστόσο, λίγα δευτερόλεπτα ύστερα από το 3-1, ο Cal O' Reilly μείωσε σε 3-2. Στην τρίτη περίοδο, οι Κογιότες συνέχισαν δυναμικά ισοφαρίζοντας με τον Rostislav Klesla στο 4:20. Στο 10:28 ο Lauri Korpikoski πέτυχε το νικητήριο τέρμα και πρόσφερε δύο βαθμούς στον σύλλογο του Φίνιξ.

Πλέον, οι «λύκοι» έχουν 39 βαθμούς, ενώ οι Χούρικεϊνς έμειναν στους 26.

Τιμωρία στον Δώνη!
Μπαρτζώκας: «Καλύτερος πλέι μεικερ στην Ευρώπη ο Καλάθης»
Πασκουάλ: «Η δουλειά του προπονητή είναι να αξιοποιήσει στο έπακρο τους παίκτες του»
Το «3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού και Σύγχρονου Χορού» αποτελεί ευκαιρία για διεθνή καριέρα
Συναγερμός στο Ελ. Βενιζέλος – Αυτή είναι η γυναίκα που προκάλεσε πανικό (pics)
To Astrology.gr γιόρτασε τον Άγιο Βαλεντίνο χαρίζοντας ξεχωριστά δώρα στους επισκέπτες του! (photos)