ΑΟΝΑ και ΕΟΣ Αχαρνών πρωταθλητές Ν. Ελλάδας
SHARE

ΑΟΝΑ και ΕΟΣ Αχαρνών πρωταθλητές Ν. Ελλάδας

Ο ΑΟΝ Αργυρούπολης στις κορασίδες και ο ΕΟΣ Αχαρνών στους παίδες πήραν τους τίτλους στο διασυλλογικό πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων Β' Νοτίου Ελλάδας στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη.

Ο ΑΟΝ Αργυρούπολης, συγκέντρωσε τρία χρυσά και δύο ασημένια μετάλλια  και ο αχαρναϊκός σύλλογος τρία χρυσά, ένα ασημένιο και δύο χάλκινα μετάλλια. 
Ο ΑΟΝΑ κατέκτησε την πρώτη θέση και στη γενική κατάταξη με συνολικά 32 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τον ΕΟΣ Αχαρνών, ενώ στην τρίτη θέση βρέθηκε με 18 βαθμούς βρέθηκε ο Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων.

Ο ΑΟΝ Αργυρούπολης, συγκέντρωσε τρία χρυσά και δύο ασημένια μετάλλια  και ο αχαρναϊκός σύλλογος τρία χρυσά, ένα ασημένιο και δύο χάλκινα μετάλλια.

Ο ΑΟΝΑ κατέκτησε την πρώτη θέση και στη γενική κατάταξη με συνολικά 32 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τον ΕΟΣ Αχαρνών, ενώ στην τρίτη θέση βρέθηκε με 18 βαθμούς βρέθηκε ο Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β`

-30 κιλά

1. Αγάπη Κακαλέτρη (Καλαμάτα ΑΣ)

-33 κιλά

1. Βαλεντίνα Γκόγκουα (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Ειρήνη Κοσμίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Ευσταθία Καρπαθάκη (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)

3. Μαρία Δημητροπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)

-36 κιλά

1. Διονυσία Τζιώτη (ΑΕ Πετρούπολης)

2. Κατερίνα Αλεξοπούλου (Ολύμπιος ΓΣ)

-39 κιλά

1. Μαριάνθη Σκορδά (ΠΚ Βορείων Προαστείων)

2. Άννα Λεντούδη (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Σαββίνα Δρυ (Κάλυμνος ΑΣ)

3. Ιωάννα Ζαφείρη (Μαχητής Βύρωνα)

-42 κιλά

1. Χριστίνα Μαυροκεφαλού (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Εύα Θεοδώρου (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Αθανασία Χριστοπούλου (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

-45 κιλά

1. Βασιλική Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

2. Αριστέα Δασκαλάκη (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Χριστίνα Πίττα (Πανιώνιος ΓΣ)

3. Ιωάννα Θεοδώρου (Ολύμπιος ΓΣ)

-48 κιλά

1. Μίνα Ρίκεν (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Έρικα Μπάλιου (Κέντρο Πολεμικών Τεχνών)

3. Αναστασία Αλιφέρη (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

-52 κιλά

1. Κωνσταντίνα Αθανασούλα (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Μαρίνα Δουμάνη (Φλόγα Ρόδου)

3. Κατερίνα Λέντζου (Εύαθλος ΑΣ)

3. Κατερίνα Θεοδωρακοπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)

-57 κιλά

1. Άννα-Χαρά Τασάκου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Μαρία Σπυροπούλου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Αθηνά Σκορδάκη (ΠΚ Βορείων Προαστείων)

3. Άνια Κοκολους (ΑΕ Πετρούπολης)

+57 κιλά

1.Άννα Κόντου (ΑΟ Ιλίου)

ΠΑΙΔΕΣ B`

-30 κιλά

1. Γιώργος Ρισκόφ (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Στέφανο Γιαννόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Γιώργος Ρίγας (ΝΟ Καρύστου)

-33 κιλά

1. Ρέιτ Ματί Γεωργούλας (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Σωτήρης Παραγιός (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Κωνσταντίνος Σπυρόπουλος (ΑΣ Ηλείας)

3. Δημήτρης Κιρκορίδης (ΑΕ Πετρούπολης)

-36 κιλά

1. Σάββας Εκουτσίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Δημήτρης Βαζελάκης (Πανιώνιος ΓΣ)

3. Στυλιανός Σαραντέλης (Εθνικός ΓΣ)

3. Γιώργος Σταμούλης (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

-39 κιλά

1. Ευάγγελος Χρυσομάλλης (Αττικός ΑΟ)

2. Αντώνης Τσαούσογλου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Αντώνιος Ποπόφ (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Δημήτρης Παρθένης (ΕΟΣ Αχαρνών)

-42 κιλά

1. Τόλης Φώτης (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

2. Ιωάννης Στρατούλιας (Εθνικός ΓΣ)

3. Γιώργος Σιαμουρέλης (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Ιωάννης Μακαρίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

-45 κιλά

1. Γρηγόρης Ντανατσίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

2. Πέτρος Γεωργούλας (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

3. Πέτρος Ζαχόπουλος (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)

3. Αθανάσιος Αρβανίτης (Πανιώνιος ΓΣ)

-48 κιλά

1. Γκεράλντι Μπεσίκου (ΝΟ Καρύστου)

2. Λάμπρος Νικολάου (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Άρης Σοπιλίδης (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

3. Κώστας Ζαχαριουδάκης (Ολύμπιος ΓΣ)

-51 κιλά

1. Νίκα Μελικσισβίλι (Αετός Καυκάσου)

2. Λεόντιος Τσακλίδης (Εθνικός ΓΣ)

3. Νίκος Κωνσταντίνου (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Χαράλαμπος Καρατζάς (Περσέας)

-55 κιλά

1. Αλέξανδρος Πατινιώτης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Διονύσης Τζουγανάτος (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

3. Αναστάσιος Ζαφείρης (Μαχητής Βύρωνα)

-60 κιλά

1. Γιώργος Ταμβάκος (Αττικός ΑΟ)

3. Αλέξης Γκαρακλίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

3. Χρήστος Καρασαββίδης (Ηρακλής Αχαρνών)

+60 κιλά

1.Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Γιώργος Πασαλίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Αλέξανδρος Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)

3. Δημήτρης Κόλλιας (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

2. Γιώργος Παπουτσάκης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

Super League: Τρεις ΠΑΕ στο σκαμνί
Super League: Τρεις ΠΑΕ στο σκαμνί
Champions League: Ραγίζει καρδιές ο πανηγυρισμός τυφλού οπαδού στο Άνφιλντ (video)
Champions League: Ραγίζει καρδιές ο πανηγυρισμός τυφλού οπαδού στο Άνφιλντ (video)
GNTM: Η Έλντα αποχώρησε και... έσταξε «φαρμάκι» για την κριτική επιτροπή
GNTM: Η Έλντα αποχώρησε και... έσταξε «φαρμάκι» για την κριτική επιτροπή
«Απέρριψε η Χέρακλες πρόταση της ΑΕΚ για Πέτερσον»
«Απέρριψε η Χέρακλες πρόταση της ΑΕΚ για Πέτερσον»


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies