Πόντος και Νικηφόρος πρώτευσαν στο Πανελλήνιο

Πόντος και Νικηφόρος πρώτευσαν στο Πανελλήνιο

Ο Πόντος Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης πρώτευσε και στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων Α’ στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη

Συγκέντρωσε δύο χρυσά μετάλλια και ένα ασημένιο και εκθρόνισε τον Φίλιππο Αμύνταιου

Στην αντίστοιχη διοργάνωση των κορασίδων Α’, τον τίτλο πήρε ο Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων με δύο χρυσά μετάλλια. Ελαβαν μέρος 121 αθλητές από 44 συλλόγους απ` όλη την Ελλάδα καιι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία είναι:

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

-44 κιλά

1. Κωνσταντίνα Πλούμπη (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)

-48 κιλά

1. Κατερίνα Σπυριδοπούλου (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Δανάη Εξηνταβελόνη (Πανιώνιος ΓΣ)

3. Μαρία Μελά (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

-52 κιλά

1. Βαλεντίνα Ζώτου (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Ιωάννα Φωναζάκη (ΑΟ Ιλίου)

3. Έλλη Πρεμέτη (ΓΑΣ Καλυβίων)

-57 κιλά

1. Κωνσταντίνα Δασκάλου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

2. Μαρία Ξυγγέη (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Καρίνα Ιορδανίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Ελευθερία Παρτάλη (Φλόγα Ρόδου)

-63 κιλά

1. Κωνσταντίνα Θεοδώρου (Ολύμπιος ΓΣ)

2. Αφροδίτη Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής)

3. Ελένη Μαυροπούλου (ΓΑΣ Αλέξανδρος Κατερίνης)

-69 κιλά

1. Γεωργία Γκόμπου (Φλόγα Ρόδου)

2. Κυριακή Κοντού (Φλόγα Ρόδου)

+69 κιλά

1.Αντιγόνη Αλιφέρη (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

2. Ιωάννα Σαββάκη (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Ντιάνα Ανδρεάδου (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

ΠΑΙΔΕΣ

-38 κιλά

1.Γιώργος Κοροτζίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Φώτης Μοσχοβής (ΕΟΣ Αχαρνών)

-42 κιλά

1. Θεόδωρος Μπακίτας (Budo Club Θεσσαλονίκης)

-46 κιλά

1. Ελευθέριος Παναγιώτου (Άρης Θεσσαλονίκης)

2. Θεόδωρος Χατζηιωαννίδης (ΓΑΣ Αλέξανδρος Κατερίνης)

3. Ευάγγελος Παναγιώτου (Άρης Θεσσαλονίκης)

3. Αθανάσιος Χρονόπουλος (ΧΑΝΘ)

-50 κιλά

1. Χαράλαμπος Φουλίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)

2. Σέργιος Εμινίδης (Άρης Θεσσαλονίκης)

3. Δημήτρης Καρυπίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

3. Αλέξιος Τσαρμαντίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

-55 κιλά

1. Θεόδωρος Σαράχος (ΑΟΝΑ)

2. Κωνσταντίνος Παναγιώτου (Άρης Θεσσαλονίκης)

3. Ιωσήφ Ορνιθόπουλος (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Σωκράτης Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)

-60 κιλά

1. Βλαδίμηρος Λαζαρίδης (Άτλας Πτολεμαίδας)

2. Γιώργος Ρούγκας (ΑΟ Ιλίου)

3. Νίκος Καραγιάννης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Μανώλης Παπαδάκης (ΑΟ Ιλίου)

-66 κιλά

1. Κωνσταντίνος Μωϋσιάδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

2. Γιώργος Νικηφορίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)

3. Κυριάκος Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)

3. Νίκος Θεοδωρόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)

-73 κιλά

1. Αμπράμ Μπουρντούλης (Πόντος Αμπελοκήπων)

2. Οδυσσέας Πιτσιάβας (Όγχηστος Λάρισας)

3. Σπύρος Γαλάνης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Χαράλαμπος Καραχάλιος (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

+73 κιλά

1. Χαράλαμπος Χαλκίδης (Sakura Κατερίνης)

2. Γιώργος Σιτσινάβα (Μακεδονομάχος)

3. Ιχθύανδρος Κιουρτζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

3. Μιχαήλ Τσοποζίδης (ΓΕ Φλώρινας)

ΑΕΚ: Τα… έσπασαν στα μπουζούκια για τον τίτλο!
ΑΕΚ: Τα… έσπασαν στα μπουζούκια για τον τίτλο!
Παναθηναϊκός: Τα χρέη κρίνουν το deal!
Παναθηναϊκός: Τα χρέη κρίνουν το deal!
Ολυμπιακός: Δυσαρέσκεια για Μιραλάς!
Ολυμπιακός: Δυσαρέσκεια για Μιραλάς!
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (23/4)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (23/4)

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης