ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: Σκληρό ροκ στο ΟΑΚΑ, «πάγωσαν» με Ολιβέιρα και Βάρελα (photos)

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: Ξεκίνημα σκληρές μονομαχίες και σύγκρουση Ολιβέιρα, Βαρέλα.

Κάτι παραπάνω από δυναμικό ήταν το ξεκίνημα του ντέρμπι στο ΟΑΚΑ. Τόσο η ΑΕΚ όσο και η ΠΑΟΚ πήγαν στην «ένταση» με το... καλησπέρα του αγώνα με πολλα φάουλ κι από τις δύο πλευρές.

Είναι χαρακτηριστικό πως στο 10λεπτο δεν είχαν καν παιχτεί 3-4 λεπτά καθαρός χρόνος, ενώ υπήρξε και άγαρμπη σύγκρουση στον αέρα του Βαρέρα με τον Ολιβέιρα που προς στιγμήν «πάγωσε» τους πάντες.

Το παιχνίδι διεκόπη για τουλάχιστον ένα 3λεπτο μέχρι να τους δοθούν οι πρώτες βοήθειες στους παίκτες και να περάσουν ξανά στον αγωνιστικό χώρο για να συνεχιστεί το ματς.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ