ΠΑΟΚ: Δεν έφτανε η γκολάρα του Ζαμπά (video)

Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 κόντρα στην Γάνδη με τον Ζαμπά να δείχνει δείγμα του ταλέντου του με το απίστευτο γκολ που πέτυχε

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ να νικήσει στο φιλικό με την Γάνδη και έμεινε στο 1-1 το οποίο διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Ο δικέφαλος είχε πολύ καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο με τον Ζαμπά να είναι εκπληκτικός και πετυχαίνει ένα απίστευτο γκολ στο 29'.

Παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ δεν απειλήθηκε από τους Βέλγους στο α' μέρος, οι αλλαγές στο δεύτερο 45λεπτο έδωσαν χώρους στην Γάνδη που κατάφερε να σκοράρει στο τέλος με τον Πλαστούμ.

Σημαντική ήταν και η εμφάνιση του Ροντρίγκο Ρέι που εκανε τρομερές επεμβάσεις όταν χρειάστηκε.

ΠΑΟΚ (1ο ημίχρονο): Γλύκος, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Χατσερίδης, Κίτσιου, Σάχοφ, Κάνιας, Πέλκας, Ουάρντα, Ζαμπά, Μυστακίδης.
ΠΑΟΚ (2ο ημίχρονο): Ρέι, Μάτος, Μπαλογιάννης, Χατσερίδης (Κρέσπο 69′), Μιχόγιεβιτς, Χαρίσης, Σάκχοφ (Μαουρίσιο 69′), Μπίσεσβαρ, Ζαμπά (Λημνιός 57′), Ουάρντα (Μυστακίδης 64′), Πρίγιοβιτς.
Γάνδη: Κούζμαν, Ρόστιτ, Πλάστουν, Τσακβετάντζε, Ντόμπε, Γιάρεμτσουκ, Ασάρε, Φοκέτ, Αντιάσεβιτς, Ράσκιν.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League