Φωτιά στο Παρτιζάν-Ερυθρός Αστέρας, γκολάρα και πρώτο πέναλτι με VAR, έπειτα από 4,5 λεπτά! (vids)
twitter/@ORANJESTT

Στο 1-1 έμειναν Παρτιζάν και Ερυθρός Αστέρας.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της Παρτιζάν με τον Ερυθρό Αστέρα.

Οι οπαδοί των δύο αιώνιων αντιπάλων της Σερβίας δημιούργησαν σε ένα ακόμα ντέρμπι εκρηκτική ατμόσφαιρα. Στο 26’ ο Μπουκαρί με απίθανο αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ και στο 56’ ο πρώην άσος των ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού Μπίμπρας Νάτχο, σκόραρε με πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Η παράβαση έγινε στο 50’15’’, σε μαρκάρισμα του Κάταϊ στον Ζίβκοβιτς. Ο ρέφερι Μίλαν Μίτιτς δεν έδειξε κάτι, αλλά κλήθηκε στο VAR κι αφού είχαν περάσει 2 λεπτά. Είδε την φάση κι έπειτα από 4,5 λεπτά υπέδειξε πέναλτι με τον Νάτχο να το αξιοποιεί. Αυτό ήταν και το πρώτο πέναλτι στην ιστορία των ντέρμπι των δύο ομάδων που καταλογίστηκε μέσω VAR.

Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Ο Κώστας Νικούλι στο ΟΠΑΠ Game Time: Για τη φιέστα της ΑΕΚ, το ντέρμπι με Ολυμπιακό και την τέχνη
Παναθηναϊκός: «Ανάβει φωτιές» η Mundo Deportivo για τον Φώτη Ιωαννίδη