Ματσάρα και ισοπαλία ανάμεσα σε Τσέλσι και Τότεναμ με γκολ στο 96΄- Αρπάχτηκαν άσχημα Τούχελ-Κόντε
SCREENSHOT

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς Τσέλσι και Τότεναμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο «Στάμφορντ Μπριτζ» σε αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική της Premier League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τέρματα των Κουλιμπαλί (19΄) και Τζέιμς (77΄) για να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές η Τότεναμ με τον Χόιμπεργκ στο 68΄ και τον Κέιν στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Φοβερά πράγματα έλαβαν χώρα στο «Στάμφορντ Μπριτζ», με την Τότεναμ να σκοράρει, τον Αντόνιο Κόντε να πανηγυρίζει έξαλλα και τους δύο προπονητές να έρχονται σχεδόν στα… χέρια.

Η Τσέλσι προηγείται με 1-0 στο 68ο λεπτό, ο Χάβερτς μαρκάρεται από πίσω, ο διαιτητής δεν σφυρίζει κάτι και η φάση συνεχίζεται. Η Τότεναμ επιτίθεται, ο Σον χάνει από τον Ζορζίνιο και κερδίζει ξανά την μπάλα και αυτή φτάνει στον Χόιμπιεργκ, που πετυχαίνει το πρώτο γκολ της ομάδας του κόντρα στους «μπλε» μετά από σχεδόν 800 λεπτά.

Ακολουθεί… πανικός. Ο Κόντε πανηγυρίζει έξαλλα, κάνει το ίδιο μπροστά στον Τόμας Τούχελ και οι δύο προπονητές λίγο μένει να πιαστούν στα χέρια. Η κατάληξη της φάσης; Γκολ, κανένα φάουλ, 1-1 και από μία κίτρινη στους δύο προπονητές.

Νωρίτερα, την πρώτη της νίκη στην Premier League μετά από 23 χρόνια σημείωσε η Νότιγχαμ Φόρεστ, που επικράτησε της Γουέστ Χαμ στο «Σίτι Γκράουντ» με 1-0. Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τέρμα του Αβονίγι και κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα, αφού ο Ντιν Χέντερσον απέκρουσε πέναλτι του Ντέκλαν Ράις στο 65΄.

Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)