Μπαράζ Γ’ Εθνικής: Τα αποτελέσματα του αγώνων το Σάββατο (28/5)

Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων της 4ης αγωνιστικής των μπαράζ Γ’ Εθνικής για τη Super League 2.

Συναρπαστικά παιχνίδια διεξήχθησαν για την 4η αγωνιστική των μπαράζ Γ’ Εθνικής για την άνοδο στη Super League 2.

Στον Εύοσμο, ο Αγροτικός Αστέρας ξεκίνησε δυνατά και σκόραρε νωρίς, όπως συνηθίζει, αλλά η συνέχεια απέναντι στην Παναχαϊκή δεν ήταν ανάλογη. Στο 4’ ο Νικολαΐδης πέτυχε το 1-0 για τους «πράσινους», αλλά οι Πατρινοί απάντησαν. Στο 17’ ο Κέρι ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Η Παναχαϊκή στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησε και είχε δοκάρι με τον Αλεξόπουλο. Στο 73’ ο Κέρι με πέναλτι έκανε το 1-2 και στο 78’ ο Μπουρλάκης έγραψε το 1-3 για τους Πατρινούς. Ο Χαλκιαδάκης στις καθυστερήσεις μείωσε σε 2-3 για τον Αγροτικό Αστέρα.

Καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Μακεδονικού, όπου η τοπική ομάδα πήρε την πρώτη της νίκη με 2-1 απέναντι στην Ηλιούπολη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 4’ με τον Σταύρου, αλλά στο 17’ ο Βασιλείου ισοφάρισε σε 1-1 για τον Μακεδονικό. Στο 30’ ο Λάλκοβιτς έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο μέρος η Ηλιούπολη έψαξε την ισοφάριση, αλλά έχασε πέναλτι με τον Γεμιστό.

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Προοδευτική, καθώς επικράτησε 3-0 του Ηρακλή Λάρισας και ανέκτησε τις ελπίδες της για άνοδο στη Super League 2. Στο 21’ οι «βυσσινί» προηγήθηκαν με τον Κρητικό για το 1-0, ενώ είχε προηγηθεί ακυρωθέν γκολ του Ηρακλή για οφσάιντ. Στη συνέχεια, ανέλαβε δράση ο Μακρυγιάννης, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή και πέτυχε δύο γκολ, στο 41’ και τα 54’.

Φανέλα που τιμά την μπύρα φόρεσε η Λέουβεν
ΣΕΓΑΣ: Με 28 μετάλλια και διακρίσεις οι πρώτες 70 μέρες του 2024 για τον ελληνικό στίβο
Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα