ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: Με πέναλτι εκτός περιοχής στις καθυστερήσεις κρίθηκε ο τελικός K15 (video)

Μνήμες... Παπουτσέλη επανήρθαν στον τελικό της Κ15 ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό, με τους «ερυθρόλευκους» να στέλνουν το ματς στη «ρώσικη ρουλέτα» με πέναλτι εκτός περιοχής.

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε το Πρωτάθλημα Κ15 επικρατώντας στον τελικό του ΠΑΟΚ στη διαδικασία των πέναλτι, μετά το 2-2 στην κανονική διάρκεια.

Για να φτάσει εκεί, όμως, ο τελικός χρειάστηκε η συνδρομή του διαιτητή Τσοπλάκου, ο οποίος ίσως και να ζήλεψε τη... δόξα του Παπουτσέλη (με το πέναλτι που είχε δώσει υπέρ του Ίβιτς σε αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό).

Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις του αγώνα με το σκορ 2-1 υπέρ του ΠΑΟΚ, ανακάλυψε πέναλτι σε μαρκάρισμα 1 μέτρο εκτός περιοχής, με το οποίο ο Ολυμπιακός έκανε το 2-2.