La Liga: Με την… ψυχή στο στόμα η Σεβίλλη! (video)

La Liga: Ένα γκολ του Εν Νεσίρι στις καθυστερήσεις… λύτρωσε τη Σεβίλλη και της χάρισε τη νίκη απέναντι στη Λεβάντε!

Δεν… προσφερόταν για καρδιακούς το παιχνίδι της Σεβίλλης με τη Λεβάντε. Κι αυτό γιατί η αναμέτρηση στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν, αποδείχθηκε ιδιαίτερα δύσκολη για την κάτοχο του Europa League.

Οι Σεβιγιάνοι περίμεναν οι περισσότεροι να έχουν εύκολο έργο. Κάτι τέτοιο, όμως, δε συνέβη. Η ομάδα της Ανδαλουσίας χρειάστηκε να φτάσει στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων για να… λυτρωθεί, επικρατώντας με 1-0 απέναντι στην αξιόμαχη Λεβάντε.

Ο… λυτρωτής ήταν ο Γιουσέφ Εν Νεσίρι. Ο επιθετικός της Σεβίλλης σκόραρε στο 90+2’, τη στιγμή που το ματς έδειχνε να οδηγείται στη λευκή ισοπαλία. Γκολ που χάρισε και τους 3 βαθμούς στην ομάδα του Λοπετέγι.

Μάλιστα ο σκόρερ ήταν… χρυσή αλλαγή, καθώς είχε περάσει στο ματς στο 71ο λεπτό, παίρνοντας τη θέση του Ντε Γιονγκ.

Λίγο πριν το τελευταίο 20λεπτο, η Σεβίλλη είχε σκοράρει με τον Μουνίρ Ελ Χαντάντι, όμως το γκολ δε μέτρησε με τη βοήθεια του VAR. Με αυτό το αποτέλεσμα οι Σεβιγιάνοι έφτασαν τις 2 νίκες σε ισάριθμα ματς που έχουν δώσει για το Ισπανικό Πρωτάθλημα (παρότι αυτή είναι η 4η αγωνιστική).