Μπαρτσελόνα: Με «δράστη» τον Γκριεζμάν, νίκησε την Έλτσε και κατέκτησε το «Joan Gamper» (videos)

Μια ακόμα φιλική νίκη για την Μπαρτσελόνα που επικράτησε 1-0 της Έλτσε σε φιλικό ματς στο Καμπ Νόου, με τους Καταλανούς να κατακτούν το «Joan Gamper»

Στον θεσμό που δημιούργησε το 1966 η Μπαρτσελόνα προς τιμήν ενός εκ των ιδρυτικών της μελών, του μετέπειτα προέδρου της Τζοάν Γκαμπέρ και που κάθε χρόνο προηγείται από την έναρξη των επίσημων διοργανώσεών της, η ομάδα του Ρονάλντ Κούμαν επικράτησε με 1-0 της Έλτσε και το κατέκτησε στο Καμπ Νόου.

Πολυτιμότερος παίκτης για την Μπαρτσελόνα ήταν ο Φελίπε Κουτίνιο που βραβεύτηκε μετά το τέλος του αγώνα κατά την παραλαβή του τροπαίου.

Οι «μπλαουγκράνα» έδειξαν καλά σημεία στο παιχνίδι τους και πήραν τη νίκη με γκολ του Γκριεζμάν στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης.

Παράλληλα το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα πραγματοποίησε ο Μιραλέμ Πιάνιτς, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 63ο λεπτό στη θέση του Μπουσκέτς.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!