Τότεναμ-Γιουβέντους 3-2: Μπαλάρα σε φιλικό με... γκολάρα Κέιν! (video)

Με ένα απίστευτο γκολ του Χάρι Κέιν απο το κέντρο του γηπέδου, η Τότεναμ επικράτησε σε φιλικό παιχνίδι της Γιουβέντους με 3-2.

Στο (ανεπίσημο) ντεμπούτο του Μαουρίτσιο Σάρι στον πάγκο της Γιουβέντους, ο Άγγλος επιθετικός φρόντισε να γίνει αυτός το πρόσωπο της φιλικής αναμέτρησης.

Η «Μεγάλη Κυρία» υπέφερε στο πρώτο μέρος και βρέθηκε λογικά πίσω στο σκορ από τέρμα του Λαμέλα (31’). Ωστόσο, οι παίκτες του Σάρι αντέδρασαν στην επανάληψη και με δύο γκολ από Ιγκουαΐν (56’) και Κριστιάνο Ρονάλντο (60’) γύρισαν την αναμέτρηση που όμως είχε ακόμα πολύ ψωμί.

Ένα μαγικό του Λούκας Μόουρα (65’) έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα, με τον Χάρι Κέιν να λέει την τελευταία λέξη στις καθυστερήσεις, με τον Άγγλο στράικερ να βλέπει εκτός θέσης τον Σέζνι και με τρομερό σουτ από το κέντρο να γράφει το τελικό 3-2.

Juventus vs Tottenham 2-3 - Highlights & Goals Resumen & Goles 2019

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)