Αναγέννηση Καρδίτσας - Αγρότης Λιανοκλαδίου 1-0

Ο Αθανασιάδης ήταν και πάλι ο λυτρωτής για την Αναγέννηση στο Δημοτικό Στάδιο με αντίπαλο τον Αγρότη Λιανοκλαδίου (1-0) για την 5η αγωνιστική της Δ’ εθνικής στον 4ο όμιλο.

Καρδιοχτύπησαν για 70 λεπτά οι οπαδοί των κιτρινόμαυρων, αλλά στο 71' ο Αθανασιάδης έσωσε την κατάσταση. Αν περίμενε από τον Μπουντούρη στο 90' θα είχε πρόβλημα. Ο παίκτης των γηπεδούχων είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-0 από τα 11 βήματα αλλά το πέναλτι κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα. Ο Αγρότης είχε ενστάσεις για το γκολ της Αναγέννησης που υποστήριξαν ότι ξεκινά από οφσάιντ αλλά και για ένα πέναλτι που δεν τους δόθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Αναγέννηση Καρδίτσας :Διαμάντης, Αθανασιάδης, Βράκας, Γόρδιος, Κλάζογλου, Κούρκουλας, Μπαντής, Μπουντούρης, Νάκου, Πουρνάρας και Χατζηρίζος.

Αγρότη Λιανοκλαδίου (Ζαχαρόπουλος):Τσάμης, Αλεξίου, Γκούρλιας, Καλαμάτας, Κουτσούκος, Νάσιος, Παπαγεωργίου, Σαγάνης, Σπυριδάκης, Στυλιανός, Τζουάνας