Football League: Νίκες για ΑΟΧ Κισσαμικό, Τρίκαλα

Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου στη Football League

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 22ης αγωνιστικής στη Football League. Ο ΑΟΧ Κισσαμικός πήρε σημαντική νίκη με 1-0 στις καθυστερήσεις επί της Κέρκυρας, ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησε ο ΑΟ Τρίκαλα του Πλατανιά.

Με τέρμα του Παπαχρήστου στο τέταρτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΑΟ Χανιά Κισσαμικός επικράτησε 1-0 της Κέρκυρας. Ο αγώνας σημαδεύτηκε από δύο αποβολές στις καθυστερήσεις. Στο δεύτερο λεπτό, ο διαιτητής Δραγάτης απέβαλε τον προπονητή της Κέρκυρας, Νίκο Αναστόπουλο, για διαμαρτυρία, ενώ αμέσως μετά το γκολ των γηπεδούχων, ο Κουσκουνάς του Κισσαμικού αντίκρυσε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, επίσης για διαμαρτυρία.

Στα Τρίκαλα, η τοπική ομάδα πήρε σπουδαία νίκη επί του Πλατανιά με 1-0. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Μαρκόφσκι στο 41’ και έδωσε τη νίκη-ανάσα στους «κυανέρυθρους» που κάνουν προσπάθεια να μείνουν στην κατηγορία.