Απίστευτο συμβάν σε ελληνικό γήπεδο: Φυσιοθεραπευτής κόβει επίθεση... αντιπάλου (video)

Μπήκε στον αγωνιστικό χώρο χωρίς την άδεια του διαιτητή και διέκοψε το ματς!

Ένα κωμικοτραγικό περιστατικό συνέβη σε παιχνίδι Football League την Κυριακή (4/11). Στις καθυστερήσεις του αγώνα Κέρκυρα-Ηρακλής, κι ενώ οι Φαίακες προηγούνταν 1-0, ο φυσιοθεραπευτής μπήκε στο γήπεδο, χωρίς την άδεια του διαιτητή, κόβοντας την επίθεση των παικτών του Γηραιού!

Με το ρολόι να δείχνει το 4ο από τα 5 λεπτά των καθυστερήσεων, ο αρχηγός της Κέρκυρας Γιάννης Ιωάννου δέχτηκε τη μπαλα από κοντινή απόσταση στο κεφάλι και έπεσε στο χορτάρι. Ο διαιτητής δεν διέκοψε το παιχνίδι και ο Ηρακλής συνέχισε την επίθεσή του, ψάχνοντας την ισοφάριση.

Ο φυσιοθεραπευτής των Φαιάκων όμως, χωρίς να ειδοποιηθεί από τον διαιτητή, εισέβαλε στον αγωνιστικό χωρό, με σκοπό να δώσει τις πρώτες βοήθειες στον Ιωάννου.

Το παιχνίδι διακόπηκε αναγκαστικά, με τους παίκτες του Ηρακλή να είναι έξαλλοι και να διαμαρτύρονται. Πάντως στα τελευταία δευτερόλεπτα, δεν κατέστη δυνατό για τον Γηραιό να φτάσει στην ισοφάριση. Πάντως, τη συμπεριφορά του φυσιοθεραπευτή καυτηρίασε και ο προπονητής της Κέρκυρας Δημήτρης Σπανός στη συνέντευξη Τύπου.

Δείτε το στιγμιότυπο...

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη