Ισοπαλία από… Premier League στην Καρδίτσα – Καταδικαστική ήττα για Πανσερραϊκό

Γκολ και θέαμα στο χορταστικό 3-3 στην Καρδίτσα ανάμεσα στην τοπική Αναγέννηση και τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

Μπορεί ο Κισσαμικός να προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο μέσα στην Καρδίτσα, ωστόσο η Αναγέννηση κατάφερε στο β' ημίχρονο να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση και να ισοφαρίσει σε 3-3 με πέναλτι στο 89', στο ματς για την 28η αγωνιστική της Football League.

Όμως και στις Σέρρες ο Αιγινιακός νικούσε 1-0 έως το 89', όταν δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης από τον Πανσερραϊκό. Ωστόσο με γκολ στις καθυστερήσεις κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη.

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟΧ Κισσαμικός 3-3

ΣΚΟΡΕΡ: 63′ Σουντούρα σουτ, 72′ Τζέκος κεφ, 89′ πεν. Πλαβούκος – 22 αυτ. Κωνσταντινόπουλος, 32′ Ξύδας σουτ, 45+1′ Λέο σουτ

Αναγέννηση Καρδίτσας (Βαζάκας): Γκέκας (46′ λ.τ Κάτσικας), Καρρίκι (61′ λ.τ Καραγιάννης), Κωνσταντινόπουλος, Τζέκος, Θεοδωράκης, Βατουσιάδης, Πλαβούκος, Σταματάκης, Κονέ, Σουντούρα, Παπαευθυμίου (46′ Ρουσσάκης).
ΑΟΧ Κισσαμικός (Πετράκης): Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Φουάσης, Ζιούλης, Σάλιακας (68′ Αποστολίδης), Σελινιωτάκης, Γκίνη, Χαλκιαδάκης, Ξύδας (80′ Βρεττός), Λέο (84′ Νικόλτσης).

Πανσερραϊκός – Αιγινιακός 1-2
ΣΚΟΡΕΡ: 89′ Εν’ Νομό σουτ – 44′ Πέριτς σουτ, 90+2′ Σοφιάνης σουτ

Πανσερραϊκός (Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Τσελεπίδης (46′ Κρητικός), Ποζατζίδης, Ρούσσος, Τσαμούρης, Αναστασόπουλος (46′ Στέβιτς), Ναζίμ (64′ Δούμτσιος), Παπουτσογιαννόπουλος, Κάκκο, Πόζογλου, Εν’Νομό.
Αιγινιακός (Νικολαϊδής): Τόλιος, Προσκυνητόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Βλάχος, Πετρούσης, Γκατζολάρι, Τοπαλίδης (35′ Πέριτς), Σοφιάννης, Ζούρκος (75′ Πολύζος), Τσολακίδης (82′ Ανδρικόπουλος).

Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)
Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR