Εργοτέλης - Παναχαϊκή 2-1: Μπαλοθιά στο φινάλε και την άφησε… ξερή!

Σπουδαία νίκη για τον Εργοτέλη επί της Παναχαϊκής με 2-1 χάρη σε τέρμα του Κάιπερς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Εργοτέλης πανηγύρισε σπουδαίο τρίποντο επί της Παναχαϊκής επικρατώντας στο Παγκρήτιο με 2-1, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 20ή αγωνιστική της Football League.

Οι Κρητικοί πήραν μεγάλη βαθμολογική και οι Πατρινοί έμειναν στο -5 από την δυάδα της ανόδου στα μεγάλα σαλόνια. Ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ στο 3’ με πλασέ του Έφορντ, ενώ πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου η πατρινή ομάδα ισοφάρισε στο 42’ με τον Μωραΐτη. Στο 82′ η Παναχαϊκή έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει την ανατροπή όταν μετά από μακρινό σουτ του Φουρλάνου, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κατσιμήτρου. Και ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα λήξει ισόπαλο ο Κάιπερς με σουτ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Εργοτέλης (Γκώνιας): Κατσιμήτρος, Μπουρσέλης, Τσέλιος, Νικολακάκης, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (65′ Ιατρούδης), Σταμόπουλος, Ροβίθης (81′ Μανουσάκης), Κάιπερς, Έφορντ (70′ Σταματάκος), Μαζουλουξής.
Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Γκίνο, Σωτηράκος, Στεργίδης (64′ Αποστολόπουλος), Φωτάκης (81′ Πολυχρόνης), Ελευθεριάδης, Λουμπαρδέας, Ντάσιος, Μπουτζίκος, Μωραΐτης (75′ Βασιλείου), Φουρλάνος.

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!