Ασταμάτητος ο Άρης για Super League!

Ο Άρης πέρασε αλώβητος από τις Σέρρες επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 3-1 και αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες του.

Η αήττητη πορεία του Άρη στο φετινό πρωτάθλημα συνεχίστηκε και κατά τη 16η αγωνιστική της Football League. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης νίκησε τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες με 3-1, στην εναρκτήρια αναμέτρηση και αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες της, αλλά με παιχνίδι περισσότερο.

Οι τρεις βαθμοί, πάντως, κατακτήθηκαν πιο δύσκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ, αφού ως το 89ο λεπτό το παιχνίδι ήταν ισόπαλο 1-1. Οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν στο 58΄ με τον Ούγκο Σόουζα, ενώ οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι του Τσιμίκα στο 77΄. Τη λύτρωση στον Άρη έφερε ο Διαμαντόπουλος, που σκόραρε επίσης από τα 11 μέτρα στο 89΄, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τζανακάκης, ξανά από την άσπρη βούλα, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πανσερραϊκός (Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Ρούσσος, Χατζητερζόγλου, Ιωαννίδης, Τσελεπίδης, Ναζίμ (84′ Βοσκόπουλος), Σιάκκας, Ποζατζίδης (56′ Ένομο), Κρητικός (69′ Κάκκο), Τσιμίκας, Γκούρτσας.
Άρης (Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Σόουζα, Ιντζόγλου, Μουμίν, Κάσσος (88′ Μιλούνοβιτς), Πλατέλλας, Χαντί (83′ Πασάς), Μπαστακός (54′ Διαμαντόπουλος).

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!