ΑΟ Τρίκαλα-Πανελευσινιακός 4-0: Σκόρπισε τους «σταχυοφόρους» στους... τέσσερις ανέμους

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψαν την αναμέτρηση με τον Πανελευσινιακό τα Τρίκαλα όπου και επιβλήθηκαν με 4-0.

Το ματς «τέλειωσε» στο πρώτο ημίχρονο χάρη στα τρία τέρματα που πέτυχαν οι Θεσσαλοί. Στο 12’ ο Αρναρέλλης με συρτό σουτ άνοιξε το σκορ ενώ ο 29' ο Κουσκουνάς με πλασέ νίκησε τον Μακρυωνίτη για το 2-0. Το 3-0 ήρθε στο 37’ από κεφαλιά του Μουμίν. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σπατάλησαν πολλές ευκαιρίες για να εκτοξεύσουν το σκορ αλλά πέτυχαν άλλο ένα γκολ στο 71’ με τον Μαρουκάκη.

Αυτό ήταν το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο για τον Αλέκο Βοσνιάδη στον πάγκο του ΑΟ Τρίκαλα.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Αθανασόπουλος, Μπαϊκαρά, Γκόλιας, Λεάντρο (59' λ. τρ. Βέρτζος), Σαρακατσάνος, Μουμίν, Αρναρέλλης (55' Ρομπέρ), Ριζογιάννης (67' Μαρουκάκης), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Μακρυωνίτης, Ακούζιε (46' Κορομηλάς), Πρίντεμπς, Τσίκρος, Γραικός, Δημόπουλος, Κωνσταντινίδης, Κανσέτση, Αγγελούδης (61' Πάσχος), Αρναούτογλου (46' Παλαιολόγος), Νίασον