Ανατροπή σοκ και... σφαγή για την Σπάρτη στα Χανιά

Μέσα σε λίγα λεπτά η Σπάρτη βίωσε την απόλυτη σφαγή από τη διαιτησία και υποχρεώθηκε σε ήττα από τον Κισσαμικό από το υπέρ της 0-1 με 2-1, τελειώνοντας το ματς με εννέα παίκτες.

Η Σπάρτη ήταν η ομάδα που κατόρθωσε να ελέγξει από νωρίς το ρυθμό του αγώνα, με τους γηπεδούχους να... καραδοκούν για ξαφνικές αντεπιθέσεις. Η ομάδα της Λακωνίας είχε, μάλιστα και την κλασσική ευκαιρία να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 41ο λεπτό, όταν ο Ν. Αρσενίεβιτς με δυνατό σουτ είδε τη μπάλα να χτυπά στο αριστερό δοκάρι του Λαζαρίδη και να καταλήγει άουτ. Αυτή ήταν και η κορυφαία στιγμή του πρώτου ημιχρόνου και για τις δύο ομάδες. Καλή στιγμή για τον Κισσαμικό στο 30' οταν μετά από κάθετη μπαλιά του Γκούμα, ο Κραβαρίτης βρίσκει την μπάλα και από κόντρα στον Μίλιτς αυτή κατέληξε άουτ.