Καλπάζει για άνοδο η Λάρισα!

Μόνη πρώτη παρέμεινε η Λάρισα που επικράτησε με 2-0 της Ζακύθου στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Football League.

Γκολ με το καλημέρα είχαμε στο AELFCArena, με τη Λάρισα να προηγείται από το 1ο λεπτό με τρομερό σουτ του Ουρτάδο έξω από την περιοχή.

Η πίεση των γηπεδούχων δεν σταμάτησε παρά το γκολ, με αποτέλεσμα να πετύχουν και δεύτερο γκολ με τον Μπόγιοβιτς να σκοράρει από κόρνερ του Μπουντόπουλου λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό δεν άλλαξε, όπως και το σκορ με το 2-0 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Οι συνθέσεις

ΑΕΛ: Ξενοδόχοβ, Μασούρας, Μονιάκης, Βέρτζος, Κομεσίδης, Ουρτάδο, Μπανούσης, Μπουντόπουλος, Κουτσιανικούλης, Μαρουκάκης, Μπόγιοβιτς.

Ζάκυνθος: Πολίτης, Γραικός, Κυριακίδης, Κουρέλλας, Καμπούρης, Ναζίμ Ορφανίδης, Ζαϊρί, Κρολ, Μεντούρ, Ζέλιος.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.