Σόου Ζαϊρί στη Ζάκυνθο!

Εύκολη νίκη με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζαουάντ Ζαϊρί για τη Ζάκυνθο που επιβλήθηκε της Λαμίας με 3-0.

Ο Μαροκινός εξτρέμ πέτυχε δύο γκολ και έδωσε μία ασίστ, δείχνοντας πως όταν είναι στη μέρα του είναι πολυτέλεια να τον έχει στο ρόστερ της ομάδα της δεύτερης κατηγορίας.

Στο 34ο λεπτό ο Ζαϊρί πραγματοποίησε τη σέντρα από φάουλ και ο Βοσνακίδης με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη ο πρώην άσος του Ολυμπιακού, Αστέρα Τρίπολης και ΠΑΣ Γιάννινα από δημιουργός ντύθηκε… εκτελεστής σημειώνοντας δύο γκολ, σε διάστημα 10 λεπτών (75’-85’) ανεβάζοντας το σκορ στο 3-0.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Παπαδόπουλος του Συνδέσμου Αχαΐας με βοηθούς από τον ίδιο Σύνδεσμο τους Σιδέρη και Γκαβέρα.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Τζιανλούκα Κολονέλο): Πολίτης, Κυριακίδης, Κουρέλλας, Καμπούρης (88' Πεχλιβανόπουλος), Βοσνακίδης, Ναζίμ, Ζέλιος, Ορφανίδης (70' Γραικός), Ζαϊρί, Λέκκας, Καραμαλίκης (55' Κρολ).

ΛΑΜΙΑ (Γιώργος Βαζάκας): Ρίζος, Ζουλιώτης, Τσαμούρης, Λεάντρο, Κοτσώνης, Σιλιγαρδάκης, Τόσκας (75' Νεόφυτος), Καραγιάννης (73' Μίλιεβιτς), Σιατραβάνης, Τζόκιτς (52' Μπαλού), Πίντο.

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Βικτόρια Πλζεν-Ολυμπιακός: Θέλει βήμα πρόκρισης στην Τσεχία