Football League: Καθαρίζει ο Αχαρναϊκός

Μεγάλο παιχνίδι από τον Αχαρναϊκό ο οποίος διέλυσε 3-1 την Ερμιονίδα και έκανε βήμα παραμονής – Στο 0-0 έμειναν Καλλιθέα και Παναιγιάλειος.

Στην κορυφή της βαθμολογίας αναρριχήθηκε ο Αχαρναϊκός που διέλυσε 3-1 την Ερμιονίδα και έτσι έκανε το πιο αποφασιστικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία, καθώς θα πρέπει να γίνουν… θαύματα για να υποβιβαστεί.

Στο 24΄ ο Γέσιτς από το σημείο του πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μενιδίου για να γίνει το 2-0 από τον Ταμπάκη στο 31΄. Στο 70’ ο Γέσιτς με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα έκανε το 3-0 για να μειώσουν απλά οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Παβίσεβιτς από το σημείο του πέναλτι.

Όλα ανοιχτά μένουν στις άλλες θέσεις μετά το ισόπαλο 0-0 ανάμεσα σε Καλλιθέα και Παναιγιάλειο. Στο πλέον αδιάφορο παιχνίδι, η Επισκοπή έμεινε στο 1-1 με τον Ηρακλή Ψαχνών.

Ο Δελήμπασης στο 77’ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους για να έρθει η άμεση απάντηση από τον Γουόρντεν στο 81΄που έκανε το 1-1.