Πραγματικός... Φονέας, 1-0 τον Αστέρα Μαγούλας

Το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο μακριά από τον Ταύρο πανηγύρισε ο Φωστήρας.

Ο "Φονέας" των γιγάντων μετά το διπλό στα Μέγαρα επί του Βύζαντα ξεπέρασε το εμπόδιο του Αστέρα Μαγούλας επικρατώντας με 1-0 στην Ελευσίνα. Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο 60' όταν ο Tασουλής με κοντινή κεφαλιά παραβίασε την εστία του Κασμερίδη.

Η ομάδα του Τζάκι Ματάισεν είχε πολλές ευκαιρίες να πετύχει κι άλλα γκολ, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, αλλά υστερούσε στην τελική προσπάθεια. Στο 15΄ο Φωστήρας είχε δοκάρι σε διαγώνιο σουτ του Σεχολάρι. Στο 24΄ακυρώθηκε γκολ των φιλοξενούμενων, γιατί ο Παναγιωτόπουλος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Ο Αστέρας Μαγούλας, ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πινέιρο Αλμίρ στις καθυστερήσεις.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Κασμερίδης, Κοτίτσας, Πολίτης, Χάλαρης (78' Τριάντος), Στρατρομήτρος, Έβερετ, Κάστρο (82' Κορνελάτος), Δημητριάδης, Αλμίρ, Γκόγκας, Μαρίνου (65' Στρατάκης).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μοσχονάς, Τασουλής, Ανδρίκος, Σεχολάρι (67' Τεγούσης), Παναγιωτόπουλος (67' Γιόνδης), Εμέκα, Βούζας (76' Αχείμαστος), Κόντι, Κακαράς, Κουλιμπαλί, Κιμανί.