Μαζί κερδίσανε, μόνος του το… πήρε!

Ο εξαιρετικός… κεραυνός του Κώστα Πάγκαλου… ισοπέδωσε τον Ολυμπιακού Βόλου, με τα Χανιά να πανηγυρίζουν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Οι Κρητικοί επιβλήθηκαν 2-1 των «ερυθρόλευκων» της Μαγνησίας, με τον αρχηγό των Χανιωτών να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης. Ο Κώστας Πάγκαλος «σφράγισε» τη νίκη του ΑΟΧ στο 84’ με έναν… κεραυνό έξω από την περιοχή, μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ αλλά με τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για δύο περιπτώσεις πέναλτι. Στο 10' για χέρι του Κατσιαρού, που στη συνέχεια της φάσης ο Χατζηησαΐας έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στο 22', όταν ο Δεινόπαπας ανέτρεψε τον Πάγκαλο.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, τα Χανιά άνοιξαν το σκορ. Στο 50', ο Βασιλόγιαννης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μανωλάς με προβολή έκανε το 1-0. Οι πανηγυρισμοί των Κρητικών όμως δεν κράτησαν πολύ αφού στο 52' ο Πινδώνης έφερε το ματς στα ίσα. Έξι λεπτά πριν τη λήξη του ματς όμως "μίλησε" ο Πάγκαλος με κεραυνό εκτός περιοχής, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ: Θεοδωρόπουλος, Χατζηησαΐας, Βασιλόγιαννης (82' Μπουντόπουλος), Παπατζίκος, Πότσι, Ζντράβγκοβιτς, Πάγκαλος, Μανωλάς, Λουκίνας (70' Βαλλιάνος), Τσάτσος (87' Σαντριάς), Παγώνης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γκίτκος, Γιαλούσης, Κατσιαρός, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ολίσε (55' Κατσίκης), Πινδώνης, Καπετάνος (81' Γιενγκά), Ακόστα, Δεινόπαπας (56' Μπρέσκα), Γκούρμα.

ΑΕΚ: Ξεσηκωμός στη Νέα Φιλαδέλφεια, βγήκε στους δρόμους ο κόσμος
Survivor 2: Δεν θα πιστέψετε ποιο ήταν το μπόνους έπαθλο άνεσης εκτός από τα κρεβάτια