Ζέτος: «Πλεονέκτημα σωτηρίας»

Στον Θρασύβουλο παρά τη νίκη επί της Βέροιας δεν μιλούν ανοικτά για παραμονή.

Προσπάθεια μέχρι το φινάλε ζήτησε από όλους ο βοηθός προπονητή του Θρασύβουλου, Δημήτρης Ζέτος. Μετά τη νίκη (1-0) σε βάρος της Βέροιας ανέφερε στη συνέντευξη Τύπου:

«Κατεβήκαμε να παίξουμε ξέροντας της Βέροια σας ποιότητα και σαν ρόστερ, αλλά χωρίς φόβο. Όπως είδατε μπήκα δυνατά στο ματς και προσπαθήσαμε να διαχειριστούμε το παιχνίδι. Προσπαθήσαμε να κερδίσουμε το ματς, ή τουλάχιστον να μην το χάσουμε. Πιστεύω ότι σε όλο το παιχνίδι ήμασταν πιο επικίνδυνοι από την Βέροια, δεν θα πω καλύτεροι γιατί ο αντίπαλος μας έχει ένα ρόστερ πολύ ποιοτικό.

Μπορεί να επηρέασε την ομάδα της Βέροιας η αποβολή, αλλά σε ενενήντα λεπτά πιστεύω δεν κινδυνεύσαμε σε καμία φάση να δεχθούμε γκολ. Αντιθέτως εμείς στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε κάποιες ευκαιρίες και θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει πιο νωρίς.

Τα καταφέραμε τελικά έστω και πέντε λεπτά πριν το τέλος με αυτό το καταπληκτικό γκολ του Ντακόλ. Πήραμε τους τρεις βαθμούς που για εμάς είναι ανάσα για την παραμονή.

Σχετικά με τον στόχο της σωτηρίας, συμπλήρωσε: «Έχουμε το πλεονέκτημα, αλλά όπως βλέπετε με αποτελέσματα που έρχονται καμιά ομάδα δεν μπορεί να πει ότι σώθηκα. Εμείς θα προσπαθήσουμε να πάρουμε και τα επόμενα ματς που έχουμε ώστε να καταφέρουμε να σωθούμε. Τώρα έχουμε ένα πλεονέκτημα ενόψει της μάχης αυτής».

Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια
Παπαπέτρου στο Onsports.gr: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»
Ρέντη: Στον εισαγγελέα οι κατηγορούμενοι χούλιγκαν - Απολογούνται οι πρώτοι 10 από τους 67