Ζέτος: «Το σκορ δεν λέει την αλήθεια»

Ο βοηθός προπονητή του Θρασύβουλου, Δημήτρης Ζέτος τόνισε ότι οι «πράσινοι» μπορούσαν να πάρουν την ισοπαλία στα Ψαχνά.

Στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα στα Ψαχνά ο Ζέτος ανέφερε: «Ήρθαμε να διεκδικήσουμε και να πάρουμε ένα παιχνίδι με μια ομάδα που είναι πάνω από εμάς στη βαθμολογία, αλλά έχει τους ίδιους στόχους. Στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να κινδυνεύσουμε ιδιαίτερα δεχθήκαμε ένα γκολ από δικό μας λάθος. Προσπαθήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο να ανατρέψουμε την κατάσταση, καταφέραμε να ισοφαρίσουμε, αλλά από κάποιες αδυναμίες αμυντικές δεχθήκαμε τα γκολ που έφτασαν το σκορ στο 3-1.

Η άποψη μου είναι πως δεν ανταποκρίνεται το σκορ στην εικόνα του αγώνα. Δεν λέω πως ήμασταν καλύτεροι από τα Ψαχνά, αλλά πιστεύω πως όπως ο Ηρακλής, έτσι και εμείς είχαμε κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο που δεν τις τελειώσαμε. Θα μπορούσαμε να πάρουμε την ισοπαλία».

Ο ποδοσφαιριστής του Θρασύβουλου, Στέργιος Ψιάνος είπε: «Ξέραμε σήμερα πως είχαμε μπροστά μας ένα δύσκολο ματς, αλλά και έπρεπε να κάνουμε ότι μπορούμε για να το πάρουμε. Δυστυχώς μας βγήκε η κούραση από το προηγούμενο ματς με τον Φωκικό. Δεχθήκαμε ένα γκολ από λάθος δικό μας και αυτό μας έριξε λίγο. Στη συνέχεια προσπαθήσαμε να μπούμε πάλι στον αγώνα. Πετύχαμε ένα γκολ και ενώ φάνηκε πως είχαμε τον έλεγχο του αγώνα δεχθήκαμε δύο γκολ.

Η συνέχεια πιστεύω πως είναι δύσκολη. Πρέπει να μαζέψουμε βαθμούς και να παραμείνουμε στην κατηγορία όσο πιο σύντομα γίνεται. Για αυτό το λόγο πρέπει να συγκεντρωθούμε με τους συμπαίκτες μου για να πετύχουμε τον στόχο μας».

Super League: Πρωτάθλημα… μέσης ταχύτητας
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ - Μπριζ, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός και Στέφανο Τσιτσιπά
Ραντεβού με την ιστορία έχουν ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα και ο Ολυμπιακός στην Πόλη!
Elite League: Νίκες για Μίλωνα, Ηρακλή και Ψυχικό