Παλατσίδης: «Δεν ήμασταν καλοί»

Απογοητευμένος από την εμφάνιση και το αποτέλεσμα κόντρα στον Τύρναβο, εμφανίστηκε ο Τζο Παλατσίδη.

Ο έμπειρος τεχνικός της Καλαμαριάς, μίλησε στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου και αναφέρθηκε στο ισόπαλο (2-2) παιχνίδι με τον Τύρναβο.

«Σήμερα δεν ήμασταν καλοί. Δεν κινδυνέψαμε στο πρώτο ημίχρονο. Είχαμε την κατοχή και δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τύρναβος δυνάμωσε πολύ την άμυνά του. Είναι σκληρός αντίπαλος στην κατηγορία, όχι μόνο φέτος αλλά εδώ και τρία χρόνια. Κάναμε ό,τι χρειάζεται για να πάρουμε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο δεν ήμασταν καλοί και παίξαμε το παιχνίδι του Τυρνάβου, που ρίσκαρε. Προσπαθήσαμε να κρατήσουμε το προβάδισμα και δεν το πετύχαμε. Μετά το 2-1, η κόκκινη κάρτα έπαιξε σημαντικό ρόλο στο αποτέλεσμα. Από κει επιτεύχθηκε και το γκολ της ισοφάρισης για τον Τύρναβο. Δεν έπρεπε να χάσουμε τους τρεις βαθμούς.

Είμαστε στενοχωρημένοι, επειδή, εκτός των άλλων, δεν εκμεταλλευτήκαμε την έδρα μας. Στον αγώνα με την Αναγέννηση Σερρών ήμασταν καλύτεροι στην κατοχή και την κίνηση και θα προσπαθήσουμε να κάνουμε τέτοιες εμφανίσεις από δω και στο εξής. Ξεχνάμε αυτό το παιχνίδι και κοιτάμε το επόμενο. Δε χάθηκε τίποτα αλλά πρέπει να είμαστε στη συνέχεια ο καλός εαυτός μας.

Ο Πλατάκης και ο Λιόνης ήταν αναγκαστικές αλλαγές και ο Χατζί βοήθησε αρκετά, όταν μπήκε στο παιχνίδι. Ο Τύρναβος είναι καλός αντίπαλος και πάει για το Πρωτάθλημα. Θα βρεθούμε και σε κακή μέρα σε κάποια παιχνίδια, γιατί τέτοιο είναι το ποδόσφαιρο. Ο Μωυσιάδης ήταν απείθαρχος και η αποβολή του στοίχησε στην ομάδα. Όμως, ακόμα και με δέκα παίκτες, δεν έπρεπε να δεχθούμε γκολ στις καθυστερήσεις».

Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR
ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Ακόμα 100 εισιτήρια λόγω ακυρώσεων»
Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν