Παλατσίδης: «Αδικούμαστε από το αποτέλεσμα»

Δηλώσεις έκανε ο Τζο Παλατσίδης μετά την ήττα του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 2-1 από την Αναγέννηση Επανομής, τονίζοντας ότι το αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του αγώνα.

Με νίκη 2-1 της Επανομής έληξε το ματς Κυπέλλου του Απόλλωνα, σκορ που αδικεί την ομάδα της Καλαμαριάς σύμφωνα με τον τεχνικό της, Τζο Παλατσίδη. Οι Πόντιοι, που έχουν παράπονα από τη διαιτησία, στρέφουν πλέον την προσοχή τους εξ’ ολοκλήρου στο πρωτάθλημα.

Ο Έλληνας προπονητής σε δηλώσεις του ανέφερε χαρακτηριστικά:

«Αδικούμαστε από το αποτέλεσμα του σημερινού αγώνα. Είχαμε πολλές και καλές ευκαιρίες. Η Αναγέννηση Επανομής είναι μία πολύ καλή ομάδα. Δεχθήκαμε ένα πολύ ωραίο γκολ αλλά επειδή είμαστε ομάδα, που έχει θέσει υψηλούς στόχους, θέλαμε αυτό το παιχνίδι για να τονώσουμε την αυτοπεποίθησή μας. Είχαμε καλό ρυθμό. Βέβαια, αλλιώς είναι τα φιλικά παιχνίδια που δώσαμε και διαφορετικά θα είναι τώρα τα πράγματα, που άρχισαν οι επίσημες υποχρεώσεις μας. Ηταν πολύ καλό και για οικονομικούς λόγους, να προχωρήσει η ομάδα στο Κύπελλο. Εχουμε δύο τραυματισμούς, του Καραπατσακίδη στο ζέσταμα και του Λεπτοκαρίδη, στο 15ο λεπτό του αγώνα. Ελπίζω να επανέλθουν γρήγορα. Το Πρωτάθλημα είναι ο μεγάλος μας στόχος. Εχουμε κάποια παράπονα από τη διαιτησία. Εύχομαι στην Αναγέννηση Επανομής καλή επιτυχία. Θα είναι μία ομάδα που θα κάνει πολλές εκπλήξεις στο Πρωτάθλημα».

Ραντεβού με την ιστορία έχουν ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα και ο Ολυμπιακός στην Πόλη!
Elite League: Νίκες για Μίλωνα, Ηρακλή και Ψυχικό