Conference League: Παπανικολάου και Σβάρνας νίκησαν τη Σλάβια! (video)
twitter / @slaviaofficial

Conference League: Η Ράκοβ επικράτησε 2-1 της Σλάβια Πράγας στην πρώτη αναμέτρηση του ζευγαριού – Βασικοί οι Σβάρνας και Παπανικολάου, πρώην του Παναθηναϊκού το νικητήριο γκολ!

Η Σλάβια Πράγας που απέκλεισε τον Παναθηναϊκό στο Conference League, αντιμετώπισε την Ράκοβ στην Πολωνία. Η ομάδα των Σβάρνα και Παπανικολάου, έδειξε πως είναι υπολογίσιμος αντίπαλος, επικρατώντας 2-1 για τα play offs της διοργάνωσης και πήραν προβάδισμα πρόκρισης.

Οι Έλληνες παίκτες ήταν στην ενδεκάδα των κυπελλούχων Πολωνίας, με τον Παπανικολάου να γίνεται αλλαγή στο 66’, ενώ ο Σβάρνας έπαιξε σε όλη την αναμέτρηση.

Ο Λόπεθ στο 29’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Η Σλάβια Πράγας ισοφάρισε με τον Χόλες στο 60ο λεπτό. Όμως μόλις ένα λεπτό μετά, η Ράκοβ πήρε εκ νέου το προβάδισμα που δεν το έχασε ποτέ μέχρι το τέλος του ματς.

Ο Φραν Τούντορ ήταν ο σκόρερ που έδωσε τη νίκη στους Πολωνούς. Ο Κροάτης είχε περάσει απ’ τον Παναθηναϊκό το 2014 και αγωνιζόταν με την Κ20 της ομάδας.

Γιώργος Λυγγερίδης: Αγώνας μπάσκετ στη μνήμη του αστυνομικού - «Χρέος μας να τιμούμε τους ήρωές μας»
Η Μαρίνα Σάττι τραγουδά για πρώτη φορά live το «Ζάρι»
Λανσάρει το δικό του νερό ο Κριστιάνο Ρονάλντο
Conference League: Τα εισιτήρια του τελικού στην OPAP Arena - Πόσα θα πάρουν οι φιναλίστ