Conference League: Διαμαρτυρία της Λέφσκι στην UEFA – Ζητά επανάληψη της ρεβάνς με Χαμρούτ
Twitter

Έγγραφη διαμαρτυρία υπέβαλλε στην UEFA η Λέφσκι Σόφιας, για παράβαση κανονισμών.

Η Λέφσκι Σόφιας απέκλεισε τον ΠΑΟΚ στον β’ προκριματικό του Conference League και στη συνέχεια αποκλείστηκε η ίδια από τη Χαμρούτ. Ωστόσο έχει σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία και ζήτησε επίσημα από την UEFA την επανάληψη της ρεβάνς.

Οι Βούλγαροι ζητούν με έγγραφη διαμαρτυρία στην UEFA την επανάληψη του αγώνα, επειδή υπήρξε παράβαση των κανονισμών, που δεν καταλογίστηκε, λίγο πριν το γκολ της Χαμρούν για το 1-2.

Μετά το γκολ της ισοφάρισης του Τσουνάμι στο 90+1' για τη Λέφσκι, ποδοσφαιριστής της ομάδας από τη Μάλτα είχε περάσει την γραμμή του κέντρου προτού γίνει η σέντρα, από την οποία και προήλθε και το δεύτερο γκολ τους, με το οποίο έστειλαν το ματς στην παράταση, με αποτέλεσμα τελικά να πάρουν την πρόκριση στα πέναλτι.

Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»