Θύελλα... παραμονής στο 91'

Στις καθυστερήσεις του αγώνα με την ΑΕ Κυδωνίας η Θύελλα Καλαθενών κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να εξασφαλίσει την παραμονή της στην Α' Χανίων.

Η έκτη και τελευταία αγωνιστική στα μπαράζ παραμονής στην Α' Χανίων επιφύλασσε μεγάλη αγωνία για το ποια ομάδα θα κατακτούσε την πρώτη θέση.

Στο ντέρμπι της Θύελλας με την ΑΕ Κυδωνίας «έσπασαν» καρδιές, καθώς το σκορ ήταν 1-1 στο 86', όταν ο Ανδρουλάκης έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΚ, όπως στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιαννουδάκης λύτρωσε την ομάδα του.

Ο Ουρούκου είχε ανοίξει το σκορ για τη Θύελλα στο 31', ενώ στο 67' ο Παπαδάκης ισοφάρισε σε 1-1.

Στο άλλο παιχνίδι, ο Ιδομενέας επικράτησε άνετα 6-1 του Ποσειδώνα Τσικαλαριάς, σε μία νίκη γοήτρου.

Δείτε την τελική βαθμολογία των play out της Α' Χανίων εδώ.