Η Βέρντερ και τα γκολ της Λιόν

Γερμανία και Γαλλία στις κυριακάτικες προτάσεις, μετά το νέο 2/2 χτες με Εϊμπάρ και Νάπολι. Η Βέρντερ αποδίδει καλύτερα από τη Βόλφσμπουργκ και έχει το προβάδισμα, πολλά γκολ στους αγώνες της Λιόν.

Βέρντερ και Βόλφσμπουργκ είναι μπλεγμένες στη μάχη της παραμονής και προέρχονται αμφότερες από αποκλεισμούς στο κύπελλο. Η Βέρντερ ηττήθηκε 4-2 από τη Λεβερκούζεν στην παράταση, έχοντας μάλιστα προηγηθεί 2-0 στο 8’, έδειξε πάντως ότι είναι σε καλό παραγωγικό ρυθμό και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, αποκλείστηκε στις λεπτομέρειες. Από την πλευρά της η Βόλφσμπουργκ έχασε 1-0 από τη Σάλκε, κάνοντας στο 90λεπτο μόλις μια ευκαιρία, ένα δοκάρι στο 24’. Σε καλύτερο μομέντουμ η Βέρντερ, ο άσος στο 1,95 στον ΟΠΑΠ αξίζει να αναζητηθεί.

Στη Γαλλία και στα ματς της Λιόν φέτος, σε 22 από τα 24 συγκεκριμένα, έχουν σημειωθεί τουλάχιστον δύο γκολ, ενώ στα δύο τελευταία ηττήθηκε εκτός έδρας από Μονακό (3-2) και Μπορντό (3-1), εμφανίζοντας ξανά επιθετικές αρετές αλλά και τρομερές αδυναμίες στην άμυνα. Ομάδα με αλέγκρο στιλ και το σημερινό με τη Ρεν ευνοεί ώστε να ανέβει ψηλά το σκοράρισμα. Η Ρεν σκοράρει ανελλιπώς στα τελευταία επτά εκτός έδρας ματς και δεν πρόκειται να κλειστεί. Το 2,10 στο Over 3,5 στον ΟΠΑΠ αξίζει να παιχτεί.