Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Το φοβερό buzzer-beater του Καλάθη (video)

Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Η τέλεια επίθεση από την ομάδα του Γιώργου Βόβορα στο φινάλε του ημιχρόνου στο Κάουνας, κατέληξε σε τρίποντο του Νικ Καλάθη.

Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο έκανε στο Κάουνας ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, που κατάφερε να προηγηθεί 41-33 της Ζαλγκίρις. Οι «πράσινοι» στην τελευταία επίθεση είχαν την κατοχή, ο Γιώργος Βόβορας σχεδίασε την επίθεση και ο Νικ Καλάθης νίκησε τον χρόνο για να ευστοχήσει σε σουτ τριών πόντων!

Δείτε το βίντεο

Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία