«Κόλλησαν» Λεβαδειακός και Πανθρακικός (2-2)

Ό,τι δεν έγινε στο πρώτο μέρος συνέβη στην επανάληψη όπου Λεβαδειακός και Πανθρακικός πρόσφεραν υψηλό θέαμα με το τελικό 2-2 να μην αφήνει κανέναν ικανοποιημένο.

Συνεχίστηκαν τα εντυπωσιακά παιχνίδια στην Super League όπου στη Λιβαδειά ο τοπικός Λεβαδειακός υποδέχτηκε τον Πανθρακικό με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 2-2 με την εξέλιξη του αγώνα να καθηλώνει τους περίπου 1.500 ποδοσφαιρόφιλους που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Στο πρώτο ημίχρονο, δεν έγινε τίποτα το εξαιρετικό με τις δύο ομάδες να έχουν από μία σημαντική ευκαιρία με τους Κάντζι και Λαδάκη αντίστοιχα. Αντίθετα, στο δεύτερο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε άρδην με τις δύο ομάδες να προσφέρουν θέαμα και να μένουν τελικά στο 2-2.

Στο 56’ μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Πανθρακικού, ο Γεωργίου έκανε το σουτ ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα της Λιβαδειάς. Παρόλα αυτά στο επόμενο τρίλεπτο η ομάδα της Θράκης είχε καταφέρει να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.

Στο 57’ ο Ιγκόρ βρέθηκε απέναντι στον αντίπαλο γκολκίπερ και με ωραίο πλασέ έκανε το 1-1. Ο σκόρερ των φιλοξενούμενων με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, έδωσε έτοιμο τέρμα στον Κασές ο οποίος έκανε το 2-1.

Στο 74’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο καθώς ο Ντιόγκο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Κάτι που τους στοίχισε κιόλας καθώς ο Μάντζιος στο 84’ με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

{coveritlive}946d548909{/coveritlive}

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι