Νέα ήττα και αποκλεισμός για Μαρκόπουλο

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2012 20.50

Το Μαρκόπουλο ηττήθηκε για δεύτερη φορά από τη γαλλική Λε Κανέτ, αυτή τη φορά με 3-1 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Challenge Cup.

Νίκη για να οδηγήσει το ματς στο «χρυσό» σετ χρειαζόταν απέναντι στη Λε Κανέτ το Μαρκόπουλο, στον επαναληπτικό της φάσης των «32» του Challenge Cup, ωστόσο οι Γαλλίδες αποδείχθηκαν εξίσου καλές και στη ρεβάνς.

Μετά από υπερπροσπάθεια στο α΄ σετ, οι παίκτριες του Γιώργου Λυκούδη κατάφεραν να προηγηθούν, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη, η συνέχεια όμως ανήκε αποκλειστικά στις φιλοξενούμενες, που έφτασαν στην επικράτηση με 3-1.

Το Μαρκόπουλο, που είχε χάσει και εκτός έδρας με 3-0, ολοκλήρωσε με αυτή την ήττα τη φετινή ευρωπαϊκή του πορεία.

Τα σετ: 29-27, 13-25, 22-25, 16-25.