Οι νικητές των προκριματικών

Συντάκτης: Ρούλα Κεφάκη Δημοσίευση: Παρασκευή, 01 Ιουλίου 2011 19.00

Τέσσερα ζευγάρια συνεχίζουν την πορεία τους στο τουρνουά Masters του Σχινιά μετά την ολοκλήρωση των προκριματικών.

Οι Κώστας Αργυρακάκης / Ανδρέας Γκόρτσανιουκ, Ατάμ Τσαλικιάν / Μιράν Τσαλικιάν, Άκης Μαρούτας / Γιάννης Μεθενίτης και οι Άγγλοι Τομ Λορντ / Ρόμπιν Μιεντζιμπρόντζκι είναι τα τέσσερα ζευγάρια των προκριματικών που συνεχίζουν στο κυρίως ταμπλό του 2ου Masters στον Σχινιά.

Στο κεντρικό ταμπλό βρίσκονται απευθείας τα παρακάτω ζευγάρια:
Φερνάντο Μπιλλήρης / Μάνος Ξενάκης, Νίκος Ζουπάνης / Γιώργος Κοτσιλιάνος, Δημήτρης Μανιόπουλος / Γιάννης Ρουμελιωτάκης, Παύλος Κουζούνης / Θόδωρος Παπαδημητρίου, Παναγιώτης Μούρτζιος / Δημήτρης Νιώπας, Νίκος Κωστακόπουλος / Παναγιώτης Μαυράκης, Κώστας Κοτζαμπάσης / Μιχάλης Κοτζαμπάσης (βάσει βαθμολογίας) και Ηλίας Αραμπατζής / Στάθης Μαύρος οι οποίοι πήραν wild card.

Τα σημερινά (1/7) παιχνίδια παρακολούθησαν από κοντά οι διεθνείς παίκτες του Ολυμπιακού, Ντίμα Φιλίποφ και Ανδρέας Φράγκος.

Τα αποτελέσματα:

1ος προκριματικός

Εξαδάκτυλος Μελέτης / Καπίρης Θωμάς vs Μεσσάλας Αλέξανδρος / Παπαβασιλείου Άκης 2-1 19-21, 21-19, 15-7
Λαμπρινός Μιχάλης / Σακόγλου Χάρης bye
Ζωλασταθιάδης Ηλίας / Χαριτωνίδης Γιάννης bye
Αργυρακάκης Κώστας / Γκόρτσανιουκ Ανδρέας bye
Κογκαλίδης Κώστας / Μαμάης Γιάννης bye
Κουστουμπάρδης Σπύρος / Σαλαβασίδης Παναγιώτης bye
Αδαμόπουλος Ευθύμιος / Μητρογιάννης Αλέξανδρος bye
Τσαλικιάν Ατάμ / Τσαλικιάν Μιράν bye
Κατσίβελης Ηλίας / Κλώνος Ηλίας bye
Σπίγγος Μανώλης / Φουστέρης Δημήτρης bye
Μητρόπουλος Γιώργος / Φαλιέρος Ανδρέας bye
Μαρούτας Άκης / Μεθενίτης Γιάννης bye
Αριστόπουλος Αλέξανδρος / Πολυχρονιάδης Αλέξανδρος bye
Αργυρόπουλος Γιώργος / Μπαλοδήμος Βίκτωρας bye
Κόρμπος Γιάννης / Πανούσος Θανάσης bye
Lord Tom (GBR) / Miedzybrodzki Robin (GBR) bye

2ος προκριματικός

Λαμπρινός Μιχάλης / Σακόγλου Χάρης vs Εξαδάκτυλος Μελέτης / Καπίρης Θωμάς 1-2 24-27, 21-17, 11-15
Ζωλασταθιάδης Ηλίας / Χαριτωνίδης Γιάννης vs Αργυρακάκης Κώστας / Γκόρτσανιουκ Ανδρέας 1-2 22-24, 28-26, 11-15
Κογκαλίδης Κώστας / Μαμάης Γιάννης vs Κουστουμπάρδης Σπύρος / Σαλαβασίδης Παναγιώτης 1-2 20-22, 21-15, 11-15
Αδαμόπουλος Ευθύμιος / Μητρογιάννης Αλέξανδρος vs Τσαλικιάν Ατάμ / Τσαλικιάν Μιράν 0-2 14-21, 15-21
Κατσίβελης Ηλίας / Κλώνος Ηλίας vs Σπίγγος Μανώλης / Φουστέρης Δημήτρης 0-2 10-21, 15-21
Μητρόπουλος Γιώργος / Φαλιέρος Ανδρέας vs Μαρούτας Άκης / Μεθενίτης Γιάννης 0-2 13-21, 18-21
Αριστόπουλος Αλέξανδρος / Πολυχρονιάδης Αλέξανδρος vs Αργυρόπουλος Γιώργος / Μπαλοδήμος Βίκτωρας 2-0 21-15, 21-15
Κόρμπος Γιάννης / Πανούσος Θανάσης vs Lord Tom (GBR) / Miedzybrodzki Robin (GBR) 0-2 14-21, 20-22

3ος προκριματικός (οι νικητές περνούν στο κυρίως ταμπλό)

Εξαδάκτυλος Μελέτης / Καπίρης Θωμάς vs Αργυρακάκης Κώστας / Γκόρτσανιουκ Ανδρέας 0-2 13-21, 13-21
Κουστουμπάρδης Σπύρος / Σαλαβασίδης Παναγιώτης vs Τσαλικιάν Ατάμ / Τσαλικιάν Μιράν 0-2 15-21, 18-21
Σπίγγος Μανώλης / Φουστέρης Δημήτρης vs Μαρούτας Άκης / Μεθενίτης Γιάννης 0-2 18-21, 18-21
Αριστόπουλος Αλέξανδρος / Πολυχρονιάδης Αλέξανδρος vs Lord Tom (GBR) / Miedzybrodzki Robin (GBR) 1-2 21-19, 09-21, 19-21

Κατηγορία: Beach volley
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.