Πανηγυρίζουν Άρτεμις, Βριλήσσια

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 19 Μαρτίου 2011 23.33

Μία αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος, η Άρτεμις Κορυδαλλού και τα Βριλήσσια αναδείχτηκαν πρωταθλητές και μαθηματικά.

Η Άρτεμις Κορυδαλλού από τον 1ο Όμιλο και τα Βριλήσσια στον 2ο πανηγύρισαν και μαθηματικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Α2 γυναικών, μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Η Άρτεμις νίκησε στην Πετρούπολη με 3-0 σετ και τα Βριλήσσια πέρασαν με το ίδιο σκορ από την έδρα της Ένωσης Βύρωνα, με τις δύο ομάδες που τερμάτισαν πρώτες να κατακτούν και τα εισιτήρια της ανόδου για τα «σαλόνια» της Α1.

Τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Απολλώνιος Κερατσινίου - ΑΠΣ Ακ. Βολ. Φιλία 0-3

Τα σετ: 8-25, 12-25, 13-25.
Απολλώνιος Κερατσινίου (Γιάννης Πετρούδης): Μάστορα, Μάρτη, Μικέλη Σ., Μόνου, Στάμου, Ταγκλή Μ., Ιστορίου (λ), Μικέλη Π., Τούσκου, Καρυάμη, Κορακιανίτη, Κατσιώτη,
ΑΠΣ Ακ. Βολ. Φιλία (Πόπη Καλλή): Σπυριδάκη, Νικολαΐδη, Σχετάκη, Κολοφούση, Νικολού, Κόρνια, Θύμο (λ).

Πετρούπολη - Άρτεμις Κορυδαλλού 0-3

Τα σετ: 21-25, 17-25, 23-25
Πετρούπολη (Σωτήρης Αμαριανάκης): Καλλιώρα, Θεολόγου, Μόρφα Ε., Μόρφα Μ. Καραγρηγορίου, Στράγκα, Καφετζή (λ), Γιαννούλη.
Άρτεμις Κορυδαλλού (Μανώλης Αποστολογιωργάκης): Εμμανουηλίδου, Μουτζουρίδου, Αλιφιεράκη, Νικολαΐδου, Καπνιά, Χριστοδούλου, Ρόγκα (λ), Κακουράτου, Τουρνάκη, Καραθανάση, Φλωροπούλου, Κουτουζίδου Ε..

Κυριακή 20/3
Ιλισσίων, 17.00 Ηλυσιακός - ΟΠ Ρεθύμνου (Παπαδογούλας – Τρύπας)

2ος όμιλος
Σάββατο 19/3
Ένωση Βύρωνα - ΦΟ Βριλησσίων 0-3
Τα σετ: 23-25, 23-25, 17-25
Ένωση Βύρωνα (Κώστας Σωτηρόπουλος): Ντονά, Καραμπάγια, Μελετιάδη, Βασιλαντωνάκη, Σιώρη, Διαμαντή, Κούζα, (λ), Αναγνώστου.
Βριλήσσια (Χρήστος Παπαθανασίου): Τζουμάκα, Πλαγιανάκου, Μαβιλίδη, Γιοβάνη, Γκότζη, Μαστοράκη, Τσούμη (λ).

Ίωνες - ΖΑΟΝ 3-0

Τα σετ: 25-22, 25-16, 25-20
Ίωνες (Μαρίνος Π.): Φωτεινού, Σκορδίλη, Αργυροπούλου, Νικολοπούλου, Παπουτσάκη, Δαρλάση, Μπούτα (λ), Κατσαντώνη, Τσιώνη.
ΖΑΟΝ (Μάκης Ξαγοράρης): Μεμετζή, Μπλάμη, Χατζόγλου, Νικολάου, Φιλιπιόνοκα, Χαρίση, Ξηντάρα (λ), Μαργαρίτη, Τάσου Στέφου.

Κυριακή 20/3
Απόλλωνος, 18.00 Απόλλων Πατρών - ΑΕ Αγ. Παρασκευής (Γκόλφης – Λεβέντης)

Τετάρτη 23/3
Άργους, 19.30 ΓΣ Άργους – Ιωνικός (Γεμενής – Κωνσταντινόπουλος)

3ος όμιλος
Κυριακή 20/3
Ασβεστοχωρίου, 15.00 Νέα Γενεά- Φιλαθλ. Λαρισαϊκός (Στεργιόπουλος – Κωστόπουλος)Χαριλάου, 17.00 Άρης - Μακεδόνες ( Μπουγιούκας – Αβραμίδης)

Τρίτη 22/3
Σταυρούπολης, 18.00 Σταυρούπολη - Ηρακλής Ιωαννίνων (Τσιούλα – Κάλλης)

Τετάρτη 23/3
Πολίχνης, 18.00 Επίκουρος – Ερμής Δράμας (Γεωργιάδης Κ. – Δημητρίου)

Κατηγορία: Βόλεϊ Α2 Γυναικών
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.