Ο «καθρέπτης» της Α2

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 05 Φεβρουαρίου 2011 23.10

Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις στους τρεις ομίλους του πρωταθλήματος Α2 γυναικών.

Μία ακόμα νίκη, και μάλιστα εκτός έδρας, πανηγύρισε το Ρέθυμνο (3-1 την Πετρούπολη), που παραμένει στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου και σε τροχιά ανόδου.

Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις των τριών ομίλων στην Α2 γυναικών:

1oς όμιλος

ΑΘΛΕΣΗ - Φιλία 0-3 (20-25, 14-25, 14-25)
Άθλεση (Μανώλης Μανωλάκης): Γενιτσαρίδη, Καλαϊτζάκη, Χατζάκη, Παρασκάκη, Μιχαήλ, Μανωλάκη, Χατζηνικολάου (λ), Κέσκου (λ), Χρηστάκη, Νοικοκυράκη, Κτιστάκη
Φιλία (Πόπη Καλλή): Νικολαΐδη Κ., Νικολού, Κολοφούση, Χασιώτη, Κόρνια, Σπυριδάκη, Θύμο (λ)

Πετρούπολη - Ρέθυμνο 1-3 (20-25, 26-24, 23-25, 20-25)
Πετρούπολη (Σωτήρης Αμαριανάκης): Καλλιώρα, Θεολόγου, Μόρφα Ε., Σκληβανίτη, Καραγρηγορίου, Ρεμούνδου, Καφετζή (λ)
Ρέθυμνο (Μιχάλης Χαχαγιώπουλος): Φεντότοβα, Μαύρου, Μυτηλιναίου, Σαλούστρου, Σμπιράκη, Κουνδουράκη, Σημαντιράκη (λ)

Απολλώνιος - Ηλυσιακός 0-3 (06-25, 07-25, 05-25)
Απολλώνιος Κερατσινίου (Γιάννης Πετρούδης): Μάστορα, Μάρτη, Δαγκλή Κ., Μπουζικάκου, Κατσιώτη, Ιστορίου (λ), Καρυάμη, Δαγκλή Μ., Στάμου, Μικελή, Μόνου, Σπανού
Ηλυσιακός (Κώστας Γκούντας): Κικήρα, Καραγιαννίδου Μ., Μέξη Α., Ράγκου, Δασκαλοπούλου, Μπέμπη, Πασχάλη (λ)

Εδώ η βαθμολογία του 1ου ομίλου.

2ος όμιλος

Βριλήσσια - Ζηρίνειος ΑΟΝ 3-1 (25-17, 25-18, 17-25, 25-16)
Βριλήσσια (Χρήστος Παπαθανασίου): Τζουμάκα, Πλαγιανάκου, Μαβιλίδη, Γιοβάνη, Γκότζη, Μαστοράκη, Κόκιου, (λ), Βασιλειάδη, Τσούμη.
ΖΑΟΝ (Μάκης Ξαγοράρης): Μεμετζή, Χατζόγλου, Νικολάου, Φιλιπιόνοκα, Μπλάμη, Χαρίση, Τάσου (λ), Μαργαρίτη, Ξηντάρα.

Ένωση Βύρωνα - ΑΣ Ιωνικός 2-3 (23-25, 25-23, 10-25, 25-22, 15-17)
Ένωση Βύρωνα (Κώστας Σωτηρόπουλος): Ντονά, Καραμπάγια, Μελετιάδη, Βασιλαντωνάκη, Σιώρη, Διαμάντη, Κούζα, (λ), Αναγνώστου, Παπαμιχάλη,
Ιωνικός Ν.Φ. (Κάσση Ξενάκη): Γεωργοπούλου, Σύλλα, Σάρρα, Καρακατσάνη, Τζίμα, Σαμαρά, Μεγαρίτη (λ), Γκιαούρη (λ), Σκλάβαινα, Μαυροπάνου, Οικονομίδου, Μπαφατάκη.

ΑΣΠ Ίωνες - ΑΕ Αγ. Παρασκευής 3-1 (26-24, 20-25, 25-22, 25-11)
Ίωνες (Π. Μαρίνος): Τσιώνη, Αργυροπούλου, Νικολοπούλου, Κατσαντώνη, Παπουτσάκη, Φωτεινού, Μπούτα (λ), Παπαδοπούλου (λ), Ευγενή, Σκορδίλη, Δαρλάση, Χαμαλίδου.
Αγία Παρασκευή (Κώστας Ρούσης): Γκίνη, Χανδρή, Μαλουσάρη, Μαδάρου, Παπαγιάννη, Κόλλια, Πόγκα (λ), Μωραϊτίδου, Σφυρή.

Άργος - Απόλλων Πατρών 0-3 (18-25, 20-25, 24-26)
Άργος (Γιώργος Μπούκουρας): Μπίσκου, Ξενάκη, Κουγιά Δ., Κουγιά Α., Μπούκουρα, Νικολίτσα, Αρμπερώρη, Μπαβελή Κ. (λ), Καραμούντζου (λ)
Απόλλων Πατρών (Ελένη Λεγάτου): Kόλλια, Μιχοπούλου, Κυρούση, Μποχρίνη, Αρβανίτη, Θανάκη, Κουμανίδου (λ), Πλίσκα, Νικολακοπούλου, Δεδούση

Εδώ η βαθμολογία του 2ου ομίλου.

3ος όμιλος

Ερμής Δράμας - Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (21-25, 25-16, 25-19, 25-23)
Ερμής Δράμας (Χρήστος Κυριαζίδης): Καρατισίδου, Παντελίδου, Σωτηρίου, Παρούτση, Τσιούλκα, Τρυφτανίδου, Χατζηελευθερίου (λ), Αθανασιάδου, Πιτσακτσή
Ηρακλής Ιωαννίνων (Κωνσταντίνος Ζιώγος): Παπάζογλου, Τσελίκη, Αγγελομένου, Παπακωνσταντίνου, Μπούκα, Μαγκλάρα Χ., Δερμιτζάκη (λ), Ζαβογιάννη Α., Λακιώτη, Μαγκλάρα Κ.

Άρης - Σταυρούπολη 3-2 (18-25, 27-29, 25-23, 25-15, 15-8)
Άρης (Πασχάλης Φούσκας): Ωρολογοπούλου, Παπαστεφάνου, Καλανταρίδου. Μ. Σταφυλίδου, Μοσχούλα, Παντζαρτζίδου, Διαμαντή (λ), Καλανταρίδου Α. Τίλη, Πάππα, Μπαχαράκη
Σταυρούπολη (Δημήτρης Σολκίδης): Άγγου, Καλτουρμίδου, Μητσάνη, Μαυροματίδου, Παπαδοπούλου, Ελευθεριάδου, Ιωαννίδου (λ), Δημητριάδου, Φουτσιτσάκη, Κατσιώνη, Αλτίνη, Παρμουτάκη.

ΕΣΟΠ Επίκουρος - Νέα Γενεά 1-3 (26-28, 25-13, 22-25, 20-25)
Επίκουρος (Αγγελική Τρύψια): Αναγνωστοπούλου, Τσοχατζή, Μποσταντζόγλου, Σάγκοβιτς, Μεταξά, Λαζαρίδου Μ., Καντρρτζή (λ), Τσιουκάρη Λαζαρίδου Κ., Συμεωνίδου, Βεργη, Καντούρη.
Νέα Γενέα (Δημήτρης Γαϊδατζής): Σεφεριάδου, Παρίση, Πανταζή, Βουγιουκλίδου, Πολυνοπούλου, Πέτρου, Καψαμπέλη (λ), Μπουρνή, Γιουμούκη.

Μακεδόνες - ΧΑΝΘ 3-0 (25-16, 25-15, 25-19)
Μακεδόνες (Μανώλης Σκουληκάρης): Παπαδημητρίου, Τυφλιώρη, Μερτέκη, Μηλοβιάνου, Βεργίδου, Ασλανίδου, Αναγνώστου (λ), Δρακουλίδου, Παππά Ε., Αυγοκλούρη.
ΧΑΝΘ (Άρμεν Μπελουμπέκοφ): Στεφανίδου, Καμφορίδου, Μουμούρη, Παναγιωτίδου, Κυριαζίδου, Καλούδη, Πετρουλάκη (λ), Τσιούτσιου.

Εδώ η βαθμολογία του 3ου ομίλου.

Κατηγορία: Βόλεϊ Α2 Γυναικών
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.