Πρωταθλητής ο ΝΟ Χαλκίδας

Πρωταθλητής ο ΝΟ Χαλκίδας

Με τη συγκομιδή 31 μεταλλίων, ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα σπριντ κανόε καγιάκ.

Ο ΝΟ Χαλκίδας κατέλαβε την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα σπριντ που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά.
Οι αθλητές του ΝΟΧ κέρδισαν 17 χρυσά, 10 αργυρά και 4 χάλκινα μετάλλια. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Ναυτικός Αθλητικός Σύνδεσμος (15 χρυσά, 5 ασημένια και 9 χάλκινα) και την τρίτη ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Καλαμαριάς (11 χρυσά, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα).

Αναλυτικά τα μετάλλια κατέκτησαν οι εξής ανά κατηγορία και αγώνισμα:

1000μ.:
ΑΝΔΡΕΣ: Κ1: 1. Διαμαντής (ΝΑΣ), 2. Παπαδάς (ΝΟΣ), 3. Αναγνωστόπουλος (Χανιά), C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Βερενίδης (ΙΟΘ), 3. Κρουλικόβσκι (ΝΑΣ), Κ2: 1. Παπανδρέου – Παπαδάς (ΝΟΣ), 2. Νικολάου – Καζάζης ( Παμβώτιδα), 3. Μαρουλής – Αναγνωστόπουλος (Χανιά), C2: 1. Κιλιγκαρίδης – Αμοιρίδης (Καλαμαριά), C4: 1. Βερενίδης-Μπιτσατζής- Παρασκευόπουλος -Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ4: 1. Καστρίσιος – Συρίγος – Διαμαντής – Μανίκας (ΝΑΣ), 2. Παπανδρέου – Παπαδάς – Τριγκάλας – Ανδριανός (ΝΟΣ), 3. Νικολάου – Καζάζης – Κουτσούμπας – Γεωργούλας (Παμβώτιδα).

ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Κ1: 1. Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 2. Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 3. Διονυσίου (Χαλκίδα),Κ2: 1. Πιπιτσούλη – Μανίκα , 2. Νάνου – Μπαρδακλή (Χαλκίδα),  Κ4: 1. Πυθούλα – Νάνου – Μπαρδακλή – Καπακλή (Χαλκίδα).

ΈΦΗΒΟΙ: Κ1: 1. Συριόπουλος (Πόρος – Τροιζηνία), 2. Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 3. Αρογιάν (ΙΟΘ),  C2: 1. Παρασκευόπουλος – Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ2: 1. Αρογιάν – Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 2. Ανδριανός – Δραγώνας (ΝΟΣ), 3. Μπασδάνης – Παπαδόπουλος (ΝΟΒ), Κ4:1. Παραδείσης – Βιδάλης – Σώρας – Κανίρης (ΝΑΣ), 2. Κολλάρος – Τσιριγώτης – Αραμπατζίεβ – Βουδούρης (Χαλκίδα), 3. Μπερουτσάκης – Τσουγκαράκης – Μαρουλής – Κολτσάκης (Χανιά).

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Κ1: 1. Παπαγεωργίου (Χαλκίδα), 2. Σαράντου (Χανιά), 3. Κορμού (Ολυμπιακός), Κ2: 1. Παρδάλη – Πουρναρά (ΝΟΒ), 2. Αλειφέρη – Σαράντου (Χανιά), 3. Νάνου – Πυθούλα (Χαλκίδα).

ΠΑΙΔΕΣ: Κ1: 1. Τραχανάς (Χαλκίδα), 2. Φραγκεδάκης (Πόρος – Τροιζηνία), 3. Δρούζας (ΕΝΟΑ), C1: 1. Μαλχασιάν (Καλαμαριά), 2. Καρούσος (Μέθανα), 3. Μουρατίδης (Καλαμαριά), Κ2: 1. Σπύρου – Δρούζας (ΕΝΟΑ), 2. Αυλωνίτης – Μαινεμένος (Ολυμπιακός), 3. Χιόνης – Βαλέντης (Αργοστόλι), C2: 1. Μουρατίδης – Μαλχασιάν (Καλαμαριά), Κ4: 1. Κολλάρος – Τσιριγώτης – Τραχανάς – Αντωνίου (Χαλκίδα), 2. Χατζόπουλος – Φραγκεδάκης – Μωυσιάδης – Δεμάγκος (Πόρος – Τροιζηνία), 3. Παραδείσης – Γκουτιέρες – Σώρας – Κανίρης (ΝΑΣ), C4: 1. Ζβέζντα – Μήτσιος – Ελευθεριάδης – Ταταρούδης  (Γιάννιτσα).

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: Κ1: 1. Διονυσίου (Χαλκίδα), 2. Δημητρουλάκη (Χανιά), 3. Παναγιωτίδου (Τζιτζιφιές) Κ2:1. Παπαγεωργίου – Διονυσίου (Χαλκίδα), 2. Δημητρουλάκη – Σηφάκη (Χανιά), 3. Καραμπατάκη – Παναγιωτίδου (Τζιτζιφιές).

500μ.:
ΑΝΔΡΕΣ: Κ1: 1. Διαμαντής (ΝΑΣ), 2. Αναγνωστόπουλος (Χανιά), 3. Ζυμπελούδης (ΝΑΣ), C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Βερενίδης (ΙΟΘ), 3. Κρουλικόβσκι (ΝΑΣ),  Κ2:  1. Παπανδρέου – Παπαδάς (ΝΟΣ), 2. Τσάκωνας – Μανίκας (ΝΑΣ), 3. Νικολάου – Καζάζης (Παμβώτιδα), C2: 1. Αμοιρίδης – Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Πιτσατζής – Βερενίδης (ΙΟΘ), Κ4: 1. Καστρίσιος – Συρίγος – Διαμαντής – Τσάκωνας (ΝΑΣ), 2. Νικολάου – Καζάζης – Κουτσούμπας – Μαραζόπουλος.,
(Παμβώτιδα), 3. Κυριακούλης – Πασαδέλης – Κυριάκης – Σκέντζος (ΝΑΣ).

ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Κ1: 1. Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 2. Μπαρδακλή (Χανιά), Κ2: 1. Πιπιτσούλη – Μανίκα (ΝΑΣ), 2. Μπαρδακλή – Καπακλή (Χαλκίδα), 3. Βεναρδάτου – Γέρου (Χανιά), Κ4: 1. Σκουρτανιώτη – Καπακλή – Πυθούλα – Μπαρδακλή (Χαλκίδα).

ΕΦΗΒΟΙ: Κ1: 1. Συρίοπουλος (Πόρος – Τροιζηνία), 2. Αρογιάν (ΙΟΘ), 3. Αραμπατζίεβ (Χαλκίδα), C1: 1. Μουρατίδης  (Καλαμαριά), 2. Καρούσος (Μέθανα),C2: 1. Παρασκευόπουλος – Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ2: 1. Αρογιάν – Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 2. Μαρουλής – Κολτσάκης (Χανιά), 3. Καπάκογλου – Μουρατίδης (Γιαννιτσά), Κ4: 1. Κολλάρος – Τσιριγώτης – Αραμπατζίεβ – Βουδούρης (Χαλκίδα), 2. Παραδείσης – Βιδάλης – Σώρας – Κανίρης (ΝΑΣ), 3. Μπερτσουλάκης – Κολτσάκης – Μαρουλής – Τζανάκης (Χανιά).

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:Κ1: 1. Μανίκα (ΝΑΣ), 2. Παπαγεωργίου (Χαλκίδα), 3. Κορμού (Ολυμπιακός), Κ2: 1. Παρδάλη – Πουρνάρα (ΝΟΒ), 2. Νάνου – Πυθούλα (Χαλκίδα), 3. Αλειφέρη – Γέρου (Χανιά),  Κ4: 1. Συρμού – Κουτεντάκη – Παρδάλη – Πουρναρά (ΝΟΒ), 2. Αλειφέρη – Γέρου – Σαράντου – Σηφάκη (Χανιά), 3. Βεναρδάτου – Βεργανελάκη – Στάθη – Κουτσοποδιώτη (Χανιά).

ΠΑΙΔΕΣ: Κ1: 1. Αντωνίου (Χαλκίδα), 2. Φραγκεδάκης (Πόρος – Τροιζηνία), 3. Αυλωνίτης (Ολυμπιακός), C1: 1. Μαλχασιάν (Καλαμαριά), 2. Ζβεζντά (Γιαννιτσά), 3. Καρούσος (Μέθανα),  C2: 1. Μουρατίδης – Μαλχασιάν (Καλαμαριά), Κ2: 1. Τραχάνας – Αντωνίου (Χαλκίδα), 2. Χιόνης – Βαλέντης (Αργοστόλι) , 3. Παπαδόπουλος – Σώρας (ΝΑΣ), Κ4: 1. Κολλάρος – Τσιριγώτης – Τραχανάς – Αντωνίου (Χαλκίδα), 2. Παραδείσης – Γκουτιερές – Σώρας – Κανίρης (ΝΑΣ), 3. Μαινεμένος – Αυλωνίτης – Αλιφράγκης – Καλόγρηος (Ολυμπιακός).

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: Κ1: 1. Διονυσίου (Χαλκίδα), 2. Κόρμου (Ολυμπιακός), 3. Παναγιωτίδου (Τζιτζιφιές), Κ2: 1. Παπαγεωργίου – Διονυσίου (Χαλκίδα), 2. Δημητρουλάκη – Σηφάκη (Χανιά), 3. Βεναρδάτου – Βεργανελάκη (Χανιά), Κ4: 1. Στάθη – Δημητρουλάκη – Σηφάκη – Βεργανελάκη  (Χανιά), 2. Μαρούδα – Δέρβου – Αλιβιζάτου – Γαλιατσάτου (Αργοστόλι).

200μ.:
ΆΝΔΡΕΣ: Κ1: 1. Συρίγος (ΝΑΣ), 2. Αναγνωστόπουλος (Χανιά), 3. Γιαννακούλας (ΝΟΒ),  C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Αμοιρίδης (Καλαμαριά), 3. Σαντόβσκι (Καλαμαριά), Κ2: 1. Παπανδρέου – Παπαδάς (ΝΟΣ), 2. Τσάκωνας – Μανίκας (ΝΑΣ), 3. Μπίμπης – Διαμαντής (ΝΑΣ), C2: 1. Αμοιρίδης – Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Πιτσατζής – Βερενίδης (ΙΟΘ), Κ4 :1. Καστρίσιος – Μπίμπης – Συρίγος – Τσάκωνας (ΝΑΣ), 2. Παπανδρέου – Παπαδάκης – Παπαδάς – Διόλης (ΝΟΣ), 3. Μανίκας – Κυριακούλης – Πασαδέλης – Διαμάντης (ΝΑΣ).

ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Κ1: 1.Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 2. Σιδέρη (Χαλκίδα), 3. Διονυσίου (Χαλκίδα), C1: 1. Καπακλή (Χαλκίδα),  Κ2: 1. Πιπιτσούλη – Μανίκα (ΝΑΣ), 2. Σκουρτανιώτη – Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 3. Βεναρδάτου – Γέρου (Χανιά), Κ4: 1. Σκουρτανιώτη – Μπαρδακλή – Καπακλή – Πυθούλα (Χαλκίδα).

ΈΦΗΒΟΙ: Κ1: 1. Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 2. Βιδάλης (ΝΑΣ), 3. Συριόπουλος (Πόρος – Τροιζηνία), C1: 1. Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ2: 1. Αρογιάν – Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 2. Βουδούρης – Αραμπατζίεβ (Χαλκίδα), 3. Μαρουλής – Κολτσάκης (Χανιά), C2: 1. Παρασκευόπουλος – Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ4: 1. Παπαθανάσης – Αλωνιάτης – Αραμπατζίεβ – Βουδούρης (Χαλκίδα), 2. Μαρουλής – Κολτσάκης – Τζουγκαράκης – Τζανάκης (Χανιά).

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Κ1: 1. Μανίκα (ΝΑΣ), 2. Πουρνάρα (ΝΟΒ), 3. Αρβανίτη (ΝΑΣ), C1: 1. Ντάμπου (Χαλκίδα), 2. Τσότσου (ΕΝΟΑ), Κ2: 1. Σύρμου – Πουρνάρα (ΝΟΒ), 2. Αλειφέρη – Σαράντου (Χανιά), 3. Βεναρδάτου – Γέρου (Χανιά), Κ4: 1. Σύρμου – Κουτεντάκη – Παρδάλη – Πουρνάρα (ΝΟΒ).

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Σούπερ η Νάπολι, μαύρα χάλια η Μίλαν
Σούπερ η Νάπολι, μαύρα χάλια η Μίλαν
Όλα μηδέν στο ντέρμπι της Μαδρίτης με κερδισμένη τη… Μπαρτσελόνα (vid)
Όλα μηδέν στο ντέρμπι της Μαδρίτης με κερδισμένη τη… Μπαρτσελόνα (vid)
Η απάντηση Καραπαπά για Βέλλιο σε Σαββίδη
Η απάντηση Καραπαπά για Βέλλιο σε Σαββίδη
Απίστευτο: Ο Αντσελότι απάντησε αρνητικά σε αυτή την πρόταση!
Απίστευτο: Ο Αντσελότι απάντησε αρνητικά σε αυτή την πρόταση!
Τραγωδία δίχως τέλος: Εντοπίστηκαν άλλες δύο σοροί - Στους 19 οι νεκροί
Τραγωδία δίχως τέλος: Εντοπίστηκαν άλλες δύο σοροί - Στους 19 οι νεκροί
Εντοπίστηκε κι άλλος νεκρός στη Μάνδρα - Στους 17 ο αριθμός των θυμάτων
Εντοπίστηκε κι άλλος νεκρός στη Μάνδρα - Στους 17 ο αριθμός των θυμάτων
Καιρός: Πάνω από την Ελλάδα ο κυκλώνας «Ζήνων» - Δείτε πού θα χτυπήσει ο Medicane (pics)
Καιρός: Πάνω από την Ελλάδα ο κυκλώνας «Ζήνων» - Δείτε πού θα χτυπήσει ο Medicane (pics)
Συγκλονιστικό βίντεο: Η στιγμή του σοβαρού τραυματισμού γυναίκας στα Εξάρχεια
Συγκλονιστικό βίντεο: Η στιγμή του σοβαρού τραυματισμού γυναίκας στα Εξάρχεια

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης